کد خبر : 654
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۵:۵۷

امن ترین کشور دنیا کجا است؟

امن ترین کشور دنیا کجا است؟

امن ترین کشور دنیا کجا است؟
ایسلند یک کشور کوچک با جمعیت حدود ۳۶۰ هزار نفر است که در قلب اقیانوس اطلس قرار دارد. این کشور، دارای یکی از نرخ جرم و جنایت پایین‌ترین در جهان است. آمارها نشان می‌دهد که در این کشور به‌طور میانگین هر ۱۰۰٬۰۰۰ نفر، حدود ۱۰۰ جرم و جنایت رخ می‌دهد. این رقم بسیار کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر است.

ایسلند یک کشور کوچک با جمعیت حدود ۳۶۰ هزار نفر است که در قلب اقیانوس اطلس قرار دارد. این کشور، دارای یکی از نرخ جرم و جنایت پایین‌ترین در جهان است. آمارها نشان می‌دهد که در این کشور به‌طور میانگین هر ۱۰۰٬۰۰۰ نفر، حدود ۱۰۰ جرم و جنایت رخ می‌دهد. این رقم بسیار کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر است.

در جهان امروز، امنیت و سلامت شهروندان بسیار مهم و حائز اهمیت است. به همین دلیل، مسئله امنیت و خطرهای مختلف برای کشورهای مختلف بسیار مهم است و هر کشوری سعی در ایجاد امنیت برای شهروندان خود دارد. در این مطلب، به معرفی امن ترین کشور دنیا خواهیم پرداخت.

برای تعیین امن ترین کشور دنیا، باید از چندین فاکتور امنیتی و اجتماعی مختلف مانند نرخ جرم و جنایت، نرخ قتل، تروریسم، جنگ، ناامنی خیابان‌ها، خطرات طبیعی، رعایت حقوق بشر و … بررسی کرد.

بر اساس گزارش سال ۲۰۲۱ موسسه چندسالانه جهانی اقتصاد، کشور ایسلند به عنوان امن ترین کشور دنیا شناخته می‌شود. این کشور کوچک دارای جمعیتی کمتر از ۴۰۰ هزار نفر است و در شمال اروپا واقع شده است.

امن ترین کشور ذنیا

عوامل مختلفی که ایسلند را به عنوان امن ترین کشور دنیا معرفی می‌کنند

شامل موارد زیر است:

     .نرخ جرم و جنایت بسیار پایین:

نرخ جرم و جنایت بسیار پایین است. در ایسلند، نرخ قتل و جنایت به شدت کاهش یافته است
در جهان امروز، به دنبال افزایش نگرانی‌های مربوط به امنیت، شناسایی کشورهایی که به عنوان امن‌ترین کشورهای دنیا شناخته می‌شوند، اهمیت بیشتری پیدا کرده است. در این راستا، ایسلند به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان شناخته می‌شود.

 • سیاست های امنیتی خوب:

علاوه بر نرخ جرم و جنایت کم، ایسلند دارای سیاست‌های امنیتی خوبی است. این کشور دارای نیروی پلیس کم‌نظیری است که به خوبی با مسائل امنیتی مواجه می‌شود. همچنین، ایسلند از مزایایی همچون برنامه‌های بسیار خوب در زمینه پیشگیری و        کاهش خطراتی مانند حوادث رانندگی و زلزله برخوردار است

    . محیط طبیعی امن

محیط طبیعی ایسلند نیز به عنوان یک عامل امنیتی مهم در نظر گرفته می‌شود. این کشور، با وجود برخی از خطرات طبیعی مانند زمین لرزه‌ها و آتشفشان‌ها، کمترین حوادث طبیعی را تجربه می‌کند و معمولاً تحت تأثیر رفتارهای انسانی قرار می‌گیرد.

 •  جامعه مسالمت‌آمیز:

ایسلند جامعه مسالمت‌آمیزی دارد. این جامعه تلاش می‌کند برای حل مشکلات به شیوه‌های صلح‌آمیز و فرهنگ تعاملی پایبند باشد. این نشان می‌دهد که جامعه ایسلند در برابر خشونت‌ها و تهدیدهای مربوط بسیار صلح طلب است

تحصیل در ایسلند

تحصیل در ایسلند برای ایرانیان یک گزینه جذاب و مطمئن است. ایسلند، به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و با کیفیت در زمینه‌های آموزشی و تحقیقاتی شناخته شده است. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور دارای رتبه‌بندی بالا در جهان هستند و به دانشجویان بین‌المللی فرصت‌های گسترده‌ای را برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهند.

تحصیل در ایسلند برای دانشجویان ایرانی بسیار دوستانه و راحت است. برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، ایسلند از دانشجویان بین‌المللی شرایط سخت تحصیلی نمی‌طلبد و با ارائه گزینه‌های تحصیلی در زبان انگلیسی و سیستم مدیریت تحصیلی ساده، برای دانشجویان بین‌المللی از هر کجای جهان فرصت‌های تحصیلی را فراهم می‌کند.

در ایسلند، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در دانشگاه‌های مختلفی مانند دانشگاه ایسلند، دانشگاه تکنولوژی ایسلند و دانشگاه بین‌المللی کپافلیک شرکت کنند. این دانشگاه‌ها به دانشجویان بین‌المللی گزینه‌های تحصیلی متنوعی از جمله دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌دهند.

به علاوه، هزینه زندگی و شهریه در ایسلند نسبتاً معقول است و برای دانشجویان بین‌المللی، فرصت‌های محدودی برای دریافت تسهیلات و پشتیبانی از دولت را دارند.

هزینه های زندگی در ایسلند

هزینه‌های زندگی در ایسلند بالاست اما در مقایسه با سایر کشورهای اسکاندیناوی، متوسط‌تر است. در این کشور، برای زندگی کردن باید هزینه‌های بسیاری را در نظر گرفت. به عنوان مثال، هزینه مسکن در ایسلند بسیار بالاست و برای اجاره یک خانه کوچک، باید حداقل ۱۰۰۰ دلار در ماه پرداخت کرد.

به علاوه، قیمت بسیاری از کالاها و خدمات در ایسلند بسیار بالاست. این شامل مواد غذایی، لباس، الکترونیکی و حمل و نقل عمومی است. به عنوان مثال، یک بسته معمولی غذایی برای یک نفر حدود ۱۲۰ دلار در ماه است و بلیط رفت و برگشت با قطار یا اتوبوس برای یک شهر دیگر حدود ۵۰ دلار است.

در اینجا باید توجه داشت که هزینه‌های زندگی در ایسلند بسیار وابسته به سبک زندگی شخصی است. برای اینکه بتوانید از زندگی در ایسلند لذت ببرید، باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید و برای هزینه‌های ضروری و نیازهای خود، پول کافی را در نظر بگیرید.

در اینجا باید به این نکته هم اشاره کنیم که در صورتی که برای تحصیل در ایسلند به این کشور بروید، شما می‌توانید با گرفتن بورسیه و تسهیلات دانشجویی از دانشگاه و دولت، از هزینه‌های زندگی کمتری برای خود رقم بزنید. همچنین، کار کردن در کنار تحصیلات نیز می‌تواند برای کاهش هزینه‌های زندگی مفید باشد.

امن-ترین-کشور-دنیا-ایسلندmin.jpg

مزایای کشور ایسلند:

ایسلند یک کشور زیبا و پیشرفته با مزایای بسیاری است که زندگی در آن را برای مهاجران و گردشگران جذاب می‌کند. در زیر به برخی از مزایای ایسلند اشاره می‌کنیم:

 • امنیت:

ایسلند به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا شناخته می‌شود. سطح بالایی از امنیت در ایسلند وجود دارد و نرخ جرایم در این کشور بسیار کم است.طبیعت: ایسلند با طبیعت زیبا و تنوع فوق‌العاده‌ای از جاذبه‌های گردشگری همچون کوه‌ها، دریاچه‌ها، مناطق یخچالی و جنگل‌های خلاب مورد توجه بسیاری از گردشگران است.

 • سلامتی:

سیستم بهداشتی و درمانی در ایسلند بسیار پیشرفته است و تمامی شهروندان و مهاجران می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.آموزش: سیستم آموزشی در ایسلند بسیار برتر است و تحصیل در این کشور باعث افزایش شانس‌های شغلی و ارتقای سطح زندگی می‌شود.

 • فرهنگ و هنر:

ایسلند دارای یک فرهنگ بسیار پویا و شگفت‌انگیز است و به عنوان مرکزی برای هنر و فرهنگ نیز شناخته می‌شود. به دلیل تنوع فرهنگی در ایسلند، می‌توان به راحتی با فرهنگ‌های مختلف آشنا شد.محیط کار: با توجه به توسعه صنعتی و اقتصادی ایسلند، بسیاری از فرصت‌های شغلی وجود دارد و با کار در این کشور، می‌توان به حقوق بالا و شرایط کاری خوب دست یافت.

معایب کشور ایسلند:

به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و زیبای جهان، ایسلند دارای مزایا و معایب خود است. در زیر به برخی از بدی‌های ایسلند اشاره می‌کنیم:

 • آب و هوا:

هوای سرد و بارانی ایسلند در برخی فصل‌ها می‌تواند به عنوان یکی از مشکلاتی که احتمالاً برای مهاجرین و گردشگران ایجاد می‌شود، مطرح شود.هزینه زندگی: همانطور که در پاسخ قبلی ذکر شد، هزینه زندگی در ایسلند بسیار بالاست و برای گردشگران و مهاجرین می‌تواند به یکی از مشکلاتی تبدیل شود.

 • انزوا:

ایسلند در نقطه‌ای دور افتاده در اقیانوس آرام قرار دارد و به همین دلیل، مردم آن ممکن است احساس انزوا کنند. علاوه بر این، به دلیل کمبود جمعیت، فرصت‌های شغلی و اقتصادی نسبتاً کمتری در ایسلند وجود دارد.محدودیت‌های جغرافیایی: ایسلند یک کشور کوچک و جزیره‌ای است که از نظر جغرافیایی با محدودیت‌هایی روبروست. برای مثال، شبکه حمل و نقل عمومی در ایسلند به اندازه کافی توسعه نیافته است و برخی مناطق ایسلند به دلیل شرایط جغرافیایی، دسترسی آسانی ندارند.

 • جامعه بزرگ‌سالان:

در آیسلند، جمعیت بزرگ‌سالان به طور چشمگیری بیشتر از سایر کشورهاست و این مسئله ممکن است برای جوانانی که به دنبال فرصت‌های شغلی و اجتماعی هستند، چالش‌برانگیز باشد.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دکوراسیون

به راز موفقیت خوش آمدید

در این سایت به تمام آن چیزی که باید بدانید شما را آشنا خواهیم کرد.