شماره : 882
۲۴ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۸:۳۷

هر آنچه لازم است درباره ی ژئوممبران بدانید.

ژئوممبران چیست ؟ ژئوممبران یک نوع ورقه های غشایی سینتتیک با نفوذپذیری بسیار پایین است که تشکیل شده از پلیمرهایی با ویژگی‌های خاص است. این غشاها به عنوان فیلترهایی در فرایندهای جداسازی و پاکسازی مواد، از جمله تصفیه آب، تصفیه فاضلاب، تصفیه گاز، و همچنین در فرایندهایی مانند اسپری خشک کردن مواد مورد استفاده قرار

ژئوممبران چیست ؟

ژئوممبران یک نوع ورقه های غشایی سینتتیک با نفوذپذیری بسیار پایین است که تشکیل شده از پلیمرهایی با ویژگی‌های خاص است. این غشاها به عنوان فیلترهایی در فرایندهای جداسازی و پاکسازی مواد، از جمله تصفیه آب، تصفیه فاضلاب، تصفیه گاز، و همچنین در فرایندهایی مانند اسپری خشک کردن مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ارزان ترین ورق ژئوممبران

قیمت ورق ژئوممبران بسته به نوع، کیفیت و مشخصات آن متفاوت است و به طور کلی نمی‌توان از ارزان‌ترین ورق ژئوممبران صحبت کرد.
اگر می‌خواهید به دنبال ارزان‌ترین ورق ژئوممبران باشید، باید محل های تولید و توزیع محصولات را رصد کنید. اغلب در بازارهای صنعتی، ورق‌های ژئوممبران چینی با قیمت کمتری نسبت به سایر محصولات تولید و توزیع می‌شوند. با این حال، قبل از خرید هرگونه محصول، باید مطمئن شوید که کیفیت آن در حد قابل قبولی است و می‌توانید از آن در پروژه خود استفاده کنید.

ژئوممبران

مزایای ورق ژئوممبران

ورق های ژئوممبران دارای مزایای متعددی میباشد که به موارد زیر میتوان اشاره کرد :

 • مقاومت شیمیایی
 • انعطاف پذیری
 • نفوذپذیری کم
  مقاومت در برابر اشعه UV
 • عمر مفید طولانی
 • قابلیت نصب آسان
 • مقاومت در برابر ترکیدگی

ژئوکامپوزیت چیست؟

ژئوکامپوزیت یک مصالح ترکیبی است که شامل یک لایه زیرین از جنس ژئوتکستایل (یا پارچه‌ی پلیمری نسوز) و یک لایه بالایی از جنس ژئوپلیمر (یا پلیمر بتنی) می‌باشد .

از کاربردهای ژئوکامپوزیت در تاسیسات و زیرساخت ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. پشتیبانی و تقویت سازه ها: ژئوکامپوزیت ها برای پشتیبانی و تقویت سازه هایی مانند پل ها، نگهبان های جاده، میله های فرمان و دیوارهای حائل استفاده می شوند.
 2. کاهش جریان سطحی: ژئوکامپوزیت ها به عنوان پوشش های ضد جریان در سازه های آبی مانند سازه های سد و کانال ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 3.  مدیریت آب: ژئوکامپوزیت ها برای ساخت سدها، کانال ها، آبراهه ها و دیوارهای نگهبان مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 4.  مقاومت در برابر سیلاب: این ترکیبات به عنوان سد‌های حائل برای محافظت از سازه هایی مانند پست های برق و ساختمان ها در برابر سیل و آبگرفتگی مورد است.
 5. کاهش نفوذی خاک: ژئوکامپوزیت‌ها برای کاهش نفوذی خاک در سازه‌هایی مانند تونل‌ها، سد ها کاربرد دارد.

ژئوکامپوزیت

ژئوممبران مضرس چیست؟

ژئوممبران مضرس یک نوع ژئوممبران پلیمری است که از پلیمرهای ترموپلاستیکی ساخته شده است. این نوع ممبران برخلاف ژئوممبران‌های دیگر، دارای مقاومت بالایی در برابر شکستگی، اتصالات، ترکیدگی و سایر خرابی‌هاست. همچنین، ژئوممبران مضرس دارای ویژگی‌هایی نظیر مقاومت به تنش، خوردگی، اشعه ماوراء بنفش، حرارت و آب است. این نوع ژئوممبران در پروژه های مربوط به دفن زباله، استخراج از معدن، نگهداری مواد زائد و مهار زباله بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های ژئوممبران مضرس

ژئوممبران مضرس دارای ویژگی های زیادی میباشد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

• مقاومت در برابر پوسیدگی و خوردگی
• مقاومت در برابر رطوبت
• مقاومت در برابر تغییرات دما
• انعطاف پذیری و انسجام بالا
• قابلیت جوشکاری و چسباندن با سطوح دیگر
• عدم حساسیت به اشعه UV و خوردگی نوری
• مقاومت در برابر اثرات شیمیایی
• عدم نفوذپذیری به اکسیژن، دی‌اکسید کربن، نیتروژن و سایر گازها
• قابلیت بازیافت و استفاده مجدد

ژئوممبران مضرس

کاربرد صنعتی ژئوممبران مضرس

ژئوممبران مضرس، در صنایع مختلفی ازجمله صنعت ساختمانی , صنعت نفت و گاز, پروژه‌های آب, صنایع معدنی و صنایع کشاورزی کاربرد دارد .

درباره گروه صنعتی خانجانی

گروه صنعتی خانجانی پلیمر، مجری پروژه های ژئوتکنیک، عمران، کشاورزی، نفت، گاز، پتروشیمی و معدن و در اختیار داشتن پرسنل متخصص و حرفه ای در زمینه تولید، تضمین و کنترل کیفیت، لجستیک و بازرگانی بعنوان یکی از تخصصی ترین مجموعه های تولید مصالح ژئوسینتتیک (ژئوممبران، ژئوتکستایل، ژئوکامپوزیت، ژئوگرید و واتراستاپ طبق استاندارد های بین المللی حاکم بر صنعت پلاستیک) در صنایع مختلف عمرانی، نفت، گاز و پتروشیمی، سد سازی، راه سازی و تونل سازی در ایران، ارتقا کیفیت را با نگاهی مشتری مدارانه سرلوحه اقدامات خود قرارداده است.
در این راستا با حفظ تکیه گاه های اصلی مجموعه یعنی جلب رضایت مشتری، نیروی انسانی خلاق و دلسوز، دانش و اطلاعات و توانمندی های فنی در راستای بهبود مستمر فرآیندها و خدمات، پویایی در امر تحقیقات و ارتباط با همکاران معتبر، سیستم مدیریت یکپارچه را بر اساس استانداردهای ISO-14001 ،ISO-18001 ،ISO-9001 طراحی واجرا نموده است.
این مجموعه در نظر دارد با ارتقاء تشکیلات بازرگانی، بازاریابی، مالی، منابع انسانی، ارتباط با مشتری و امور کیفی ارائه سرویس های مربوطه و بهره گیری از روشهای مدرن تحقیق و توسعه و بازرگانی، توانمندی های واقعی خود و تمرکز تخصصی آنها ،در جهت بهبود کیفیت و تنوع ارائه خدمات و کسب سهم بازار بیشتر برنامه ریزی و اقدام نماید.

 

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 882 توسط successpress و در روز چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۷:۳۷
© Copyright 2023 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 867
۲۰ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۶:۲۳

اتاق نشیمن با میز ناهارخوری و نحوه چیدمان آن؛

شکل اتاق نشیمن با میز ناهارخوری و نحوه چیدمان آنها

میز ناهارخوری و نحوه قرار دادن و چیدمان آن در اتاق های نشیمن یکی از سخت ترین کارهای طراحی داخلی بدون در نظر گرفتن قیمت ها و انواع میز ناهار خوری است، یکی از مهم ترین انواع مبلمانی است که باید در دسترس باشد.؛

اتاق نشیمن با میز ناهارخوری و نحوه چیدمان آن

میز ناهارخوری و نحوه قرار دادن و چیدمان آن در اتاق های نشیمن یکی از سخت ترین کارهای طراحی داخلی بدون در نظر گرفتن قیمت ها و انواع میز ناهار خوری است، یکی از مهم ترین انواع مبلمانی است که باید در دسترس باشد. در خانه ای با طراحی زیبا و مدرن دلیل سختی چیدمان آن در طراحی داخلی خانه به این دلیل است که باید فضای آپارتمان را به گونه ای چیدمان کنید که متناسب با مبلمان شما باشد و در عین کاربردی بودن زیبایی بصری منزلتان را حفظ کند.

به خصوص اگر محیط و اتاق جداگانه ای برای قرار دادن میز ناهارخوری ندارید و مجبور هستید بخشی از اتاق نشیمن خود را به این امر اختصاص دهید.

اما در ابتدای کار برای به دست آوردن چیدمان صحیح باید به ابعاد و ویژگی های تالار پذیرایی توجه کرد. تزیین تالارهای مستطیل شکل برخی از تالارهای پذیرایی به شکل مستطیل بوده و ابعاد کوچکی دارند، بنابراین برای به دست آوردن بهترین نوع چیدمان در این نوع فضاها، اولین اصل انتخاب و خرید مبلمان اولیه و متناسب با محیط است. یکی از بهترین نمونه های این نوع چیدمان را در این تصویر مشاهده می کنید.همانطور که می بینید در این نوع چیدمان برای اینکه خانه کوچک به نظر نرسد می توانید میز ناهارخوری خود را در قسمت هایکوچکتر هال که مبلمان جا نمی گیرد بچینید. همچنین اگر خانه شما دارای کفپوش پارکت یا سرامیک است، از پهن کردن فرش روی آن خودداری کنید تا محیط کوچکتر از قبل به نظر نرسد.

چیدمان میز ناهار خوری

چیدمان میز ناهارخوری در سالن های کوچک

چیدمان سالن های کوچک برای چیدمان فضاهای کوچکتر مانند عکسی که می بینید می توانید از میزهای گرد استفاده کنید. زیرا در محیط های کوچک این نوع میزها با اشغال فضای کمتر فضای قابل استفاده بیشتری ایجاد می کنند. در این شکل از چیدمان می توانید فضای اتاق نشیمن و مبلمان اتاق غذاخوری را در امتداد میز خود بچینید و با قرار دادن یک کتابخانه کوچک به جداسازی محیط اتاق کمک کنید. همانطور که می دانید رنگ ها نقش مهمی در زیبایی و نحوه دیدن اندازه خانه دارند، بنابراین با انتخاب رنگ های روشن مانند سفید در رنگ آمیزی دیوارهای این محیط، آن را بزرگتر نشان دهید.همچنین اگر می خواهید از آینه برای تزیین این قسمت از خانه استفاده کنید. بهتر است آنها را دقیقا روی دیوار روبروی پنجره نصب کنید تا با انعکاس نور روشن به داخل خانه، جلوه بهتری از هر دو به شما بدهند. از نظر نور و زیبایی بصری چیدمان میز ناهارخوری، سمت راست یا چپ سالن بهترین مکان است برای چیدمان میز ناهارخوری بهتر سمت راست درب ورودی و مبل ها در سمت چپ سالن می باشد.

چجوری میز ناهاخوری بچینیم

در این نوع چیدمان، استفاده از صندلی های رنگ گرم می تواند طراحی منزل شما را کامل کند و جذابیت بیشتری به این محیط ببخشد. همچنین اگر میزهای ناهارخوری مستطیل شکل مدرن همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در دکوراسیون شما گنجانده

شود مشکل کمبود جا را نیز حل می کند. نکته مهم دیگر در استفاده از میزهای عسلی و میزهای دست ساز برای خانه های کوچک میزهای بیضی شکل است که فضای کمتری را اشغال می کنند و به دلیل انحنای سطح این وسایل به راحتی در فضاهای کوچک قابل استفاده هستند.

چیدمان میز ناهارخوری در سالن پذیرایی مربعی

چیدمان سالن پذیرایی مربعی اولین پیشنهاد ما برای استفاده بهینه از فضا برای افراد دارای خانه های مربع شکل، استفاده از مبل دو یا سه نفره در جلوی میز تلویزیون یا شومینه و قرار دادن مبل های تک نفره به صورت متقارن در دو طرف این است. در این نوع چیدمان، استفاده از صندلی های رنگ گرم می تواند طراحی منزل شما را کامل کند و جذابیت بیشتری به این محیط ببخشد. همچنین اگر میزهای ناهارخوری مستطیل شکل مدرن همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در دکوراسیون شما گنجانده شود مشکل کمبود جا را نیز حل می کند.نکته مهم دیگر در استفاده از میزهای عسلی و میزهای دست ساز برای خانه های کوچک میزهای بیضی شکل است که فضای کمتری را اشغال می کنند و به دلیل انحنای سطح این وسایل به راحتی در فضاهای کوچک قابل استفاده هستند. چیدمان سالن پذیرایی مربعی اولین پیشنهاد ما برای استفاده بهینه از فضا برای افراد دارای خانه های مربع شکل، استفاده از مبل دو یا سه نفره در جلوی میز تلویزیون یا شومینه و قرار دادن مبل های تک نفره به صورت متقارن در دو طرف این است. در این نوع چیدمان، استفاده از صندلی های رنگ گرم می تواند طراحی منزل شما را کامل کند و جذابیت بیشتری به این محیط ببخشد. همچنین اگر میزهای ناهارخوری مستطیل شکل مدرن همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در دکوراسیون شما گنجانده شود مشکل کمبود جا را نیز حل می کند. در این شکل از چیدمان با قرار دادن میز ناهارخوری در جهت چیدمان مبل می توان زیبایی زیادی ایجاد کرد و با استفاده از ویلچر فضای خانه را نامحدود کرد و از کوچکترین فضا به نحو مفیدی استفاده کرد.یکی دیگر از پیشنهادهای ما برای چیدمان سالن های مربع شکل استفاده از مبل های ال شکل در گوشه سالن پذیرایی و صندلی های قابل حمل است که در کنار هم می توانند محیطی ایده آل برای کل فضا ایجاد کنند.

سالن های مربعی شکل

همچنین استفاده از میز ناهارخوری گرد یکی از انتخاب های هوشمندانه برای این نوع سالن است. طرح ها و ایده های خلاقانه برای قرار دادن میز ناهار خوری در اتاق نشیمن طراحی میز ناهارخوری برای کسانی که در خانه های خیلی بزرگ زندگی نمی کنند همیشه یک فرآیند چالش برانگیز بوده است. میزهای ناهارخوری اغلب در آشپزخانه و اتاق نشیمن قرار دارند، زیرا فضای اضافی برای این کار وجود ندارد. با این حال، شرایط زندگی مدرن باعث شده است که اتاق های غذاخوری با اتاق نشیمن یا آشپزخانه در هم تنیده شوند. اکنون ما در حال طراحی فضای نشیمن راحت‌تر، سریع‌تر و روان‌تر هستیم و ناهارخوری‌های داخلی یکی از این فضاهای آرام و کاربردی است. با این حال، گاهی اوقات به سختی میز ناهارخوری را در ابعاد سالن قرار می دهیم و جریان زیبایی را مختل می کنیم. حتی اگر اتاق شما به اندازه کافی بزرگ باشد، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که میز ناهارخوری کجا و چگونه باید قرار گیرد، زیرا قسمت نشیمن و میز ناهارخوری دو قسمت کاربردی متفاوت هستند که نباید در هم تنیده شوند. البته این هم مهم است که به طور کلی مانع از دکوراسیون اتاقنشیمن نشوید. در این مقاله نکات و ایده های دکوراسیونی را گردآوری کرده ایم که طراحان داخلی برای الهام گرفتن از آنها استفاده می کنند.

میز ناهارخوری گرد

میز گرد همه چیز را تغییر می دهد اگر می خواهید فضای ناهارخوری زیبا، راحت و بدون درز را در یک فضای کوچک ایجاد کنید، توصیه می کنیم به جای مدل های مستطیلی از میزهای گرد استفاده کنید. میزهای گرد فضای کمتری را نسبت به طرح های گوشه ای اشغال می کنند زیرا قطر بیشتری دارند.

میز را در مقابل دیوار قرار دهید. از یک طرف میز مستطیلی خود پرش کنید و آن را مقابل دیوار قرار دهید. این باعث افزایش فضای خالی بین میز ناهار خوری و قسمت نشیمن می شود که به ارائه بصری کمک می کند. مدل میز کش دار مدل های میز که در هنگام غذا خوردن بزرگ می شوند. و در صورت عدم استفاده تا می شوند، راه حلی بسیار کاربردی به خصوص برای کسانی است که در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند. برجسته کردن میز با استالاکتیت ها نورپردازی میز ناهارخوری مهم ترین مؤلفه ایجاد فضایی زیبا و جادار است. نور عمومی در سالن یا روی دیوارها برای میز ناهار خوری کافی نیست.

برای جلوه بی عیب و نقص در اتاق غذاخوری باید از لوسترهای روی میز استفاده کرد. مرزها را با فرش تقسیم کنید یکی از راه‌های جلوگیری از ظاهر نامرتب با ایجاد مرز بین میز ناهارخوری و قسمت نشیمن، استفاده از کف‌پوش ساده‌تر است. در این خانه میز ناهارخوری ونشیمن بدون نیاز به دیوار با دیوارهایی از هم جدا شده اند. دکوراسیون دیوار بهترین راه برای تزیین فضای ناهارخوری استفاده از دیوارها است. در دیوارهای میز ناهارخوری می توانید از میزهایی استفاده کنید که نشان دهنده سبک شما باشد. تزیین آینه های بزرگ یا پارتیشن نیز باعث ایجاد عمق بصری به خصوص در سالن های کوچک می شود.

میز گرد بهترین دکوراسیون

پارتیشن های زیبا

ستفاده از درب های کشویی امروزه درب های کشویی یک پنل کاربردی است که برای جداسازی فضاها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب می توانید در مواقعی که نیاز به حفظ حریم خصوصی دارید از آن استفاده کنید. نکات پایانی میز و صندلی های بلند و همچنین میزهای گرد کوچک از نظر بصری اتاق شما را بزرگتر می کند. فاصله میز ناهارخوری با مبلمان یا نزدیکترین دیوار باید حدود ۳۵ اینچ باشد تا مشکلی برای حرکت نداشته باشید. برای تعریف فضاهای مجزا می توانید ارتفاع سقف یا کف را در سمت ناهارخوری تغییر دهید. برای فضاهای کوچک می توانید از مبلمان چند منظوره استفاده کنید. با کمی جستجو در اینترنت می توانید تزیینات و طرح های بسیار جذابی پیدا کنید و از آنها الهام بگیرید. توجه: قبلا مطالبی در مورد چیدمان خانه مربعی و چیدمان اتاق نشیمن مستطیلی منتشر کرده ایم. پیشنهاد می کنیم برای چیدمان موفق آن را بخوانید.

در این مقاله سعی کرده ایم تمامی موارد مورد نیاز برای تزئین خانه های پلان باز را با شما به اشتراک بگذاریم. با گشت و گذار در سایت های چیدمان در اینترنت می توانید ایده های زیادی را در این زمینه مشاهده کنید. امیدواریم این ایده ها الهام بخش فضای زندگی شما باشد. همیشه سعی کنید به احساسات درونی خود اعتماد کنید و ترتیبی را که دوست دارید برای خود انجام دهید. کدام یک از این طرح ها را می پسندید؟

دوست دارید از کدام یک از آنها برای طراحی خانه خود استفاده کنید؟ خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پارتیشن های زیبا

تقسیم‌کننده‌های مدرن و شیک از آنجایی که خانه‌های با پلان باز امروزه بسیار محبوب هستند، مدل‌های تقسیم‌کننده طراحی‌شده برای این مناطق نیز تطبیق پذیری زیادی پیدا کرده‌اند.

می توانید اسپیسرهایی را بیابید که برای هر سبکی مناسب هستند و برای هر اندازه ای با نماهای مختلف مناسب هستند. می توانید با کمک یک تقسیم کننده شیک یک مرز تزئینی بین فضای غذاخوری و اتاق نشیمن بکشید. لطفا توجه داشته باشید که چیدمان روی میز ناهارخوری شما تاثیر زیادی بر ظاهر اتاق نشیمن شما می گذارد. ظرافت هماهنگ با اتاق نشیمن را باید در میز ناهارخوری ادامه داد. پس خوب است هنگام استفاده از میز، برخی از لوازم تزئینی میز ناهارخوری را انتخاب نکنید.

میزهای چوبی

میزهای چوبی اگر می خواهید فضای ناهارخوری طبیعی و نفیس ایجاد کنید، بهتر است به جای میزهای پلاستیکی یا میزهای ناهار خوری پارچه ای دیگر، طرحهای چوبی را جایگزین کنید. میزهای عظیم المان های طراحی بسیار قدرتمندی هستند که می توانند دکوراسیون اتاق نشیمن شما را به طور کامل تغییر دهند. میز نیمکت دار یکی از طرح های بارز ست میز ناهارخوری در سال های اخیر استفاده از نیمکت است. با استفاده از نیمکت به جای صندلی در یکی از قسمت های بلند میزهای مستطیلی می توانید بافتی خلاقانه و مدرن ایجاد کنید.

میزهای چوبی

 

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 867 توسط successpress و در روز شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۳:۰۱
© Copyright 2023 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 862
۲۰ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۵:۱۸

عربستان سعودی و ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارت ها و نمایندگی های خود توافق کردند؛

عربستان سعودی و ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارت ها و نمایندگی های خود توافق کردند

عربستان سعودی و ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک بین دو کشور و بازگشایی سفارت ها و نمایندگی های خود توافق کردند.؛

عربستان سعودی و ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک بین دو کشور و بازگشایی سفارت ها و نمایندگی های خود توافق کردند.

دو کشور همچنین برای فعال کردن توافقنامه همکاری امنیتی و گفتگو در مورد تقویت روابط دوجانبه تلاش خواهند کرد.

بر اساس بیانیه سه جانبه ایران، عربستان سعودی و چین، روابط ریاض و تهران از سر گرفته می شود و سفارت های دو کشور ظرف مدت حداکثر دو ماه بازگشایی خواهند شد.

در این بیانیه آمده است: «این توافق شامل تایید طرف‌های ذیی ربط بر حاکمیت یکدیگر و عدم مداخله در امور داخلی آن است».

دو کشور تلاش خواهند کرد تا توافقنامه همکاری امنیتی امضا شده در سال ۲۰۰۱ و همچنین توافقنامه دیگری که قبلا در زمینه تجارت و سرمایه گذاری امضا شده است را فعال کنند.

عربستان سعودی و ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارت ها و نمایندگی های خود توافق کردند

آیا ایران و عربستان سعودی از لبه پرتگاه به لبه سکونت رفته اند؟

روابط دو کشور در سال ۲۰۱۶ پس از حمله معترضان ایرانی به مقر دیپلماتیک سعودی در ایران و پس از اعدام نمر النمر روحانی شیعه سعودی توسط مقامات سعودی قطع شد.

و بر اساس آنچه خبرگزاری رسمی عربستان سعودی گزارش داده، قرار شد وزرای خارجه عربستان و ایران برای فعال‌سازی این موضوع، ترتیبات تبادل سفرا و راه‌های تقویت روابط دو کشور رایزنی کنند.

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، این توافق را “پیروزی برای گفتگو، پیروزی برای صلح و به ارمغان آوردن خبرهای خوب مهم در زمانی که جهان در آشوب است” توصیف کرد.

این توافق یک پیروزی دیپلماتیک برای چین در منطقه ای است که ژئوپلیتیک آن تحت سلطه ایالات متحده است.

این در حالی است که چین خواستار گفتگو در مورد جنگ در اوکراین است، در حالی که غرب متهم می‌کند که پکن در این زمینه به اندازه کافی عمل نکرده است.

وانگ گفت: “چین به عنوان یک میانجی با حسن نیت و قابل اعتماد، وظایف خود را به عنوان میزبان انجام داده است… پکن به ایفای نقش سازنده در برخورد با موضوعات داغ در جهان ادامه می دهد و مسئولیت خود را به عنوان یک

کشور بزرگ نشان می دهد.”

وانگ خاطرنشان کرد که جهان تنها مسئله اوکراین نیست.

در ایالات متحده، سخنگوی امنیت ملی در کاخ سفید گفت که واشنگتن نگران گزارش های مربوط به این توافق است، اگرچه از هرگونه تلاش برای پایان دادن به جنگ در یمن و کاهش تنش ها در خاورمیانه استقبال می کند.

یک مقام ارشد امنیتی ایران گفت که این توافق از حمایت علی خامنه‌ای رهبر ایران برخوردار بوده است.

این مقام مسئول به رویترز گفت: به همین دلیل شمخانی به عنوان نماینده ولی فقیه به چین سفر کرد و این نهاد می خواست نشان دهد که مقام معظم رهبری در ایران از این تصمیم حمایت می کنند.

ریاض به دلیل نزدیکی سنتی خود در روابط با ایالات متحده، که روابط پرتنشی با ایران و چین دارد، شناخته می شود.

آیا ایران و عربستان سعودی از لبه پرتگاه به لبه سکونت رفته اند؟

متن این بیانیه‌ی سه‌جانبه به شرح زیر است:

در پاسخ به ابتکار جناب آقای شی جین‌پینگ رئیس جمهوری چین در حمایت از گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی، بر اساس اصل حسن هم‌جواری و با توجه به توافق ایشان سران

دو کشور در میزبانی و حمایت از انجام گفتگو بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی و همچنین تمایل دو کشور به حل و فصل اختلافات از طریق گفتگو و دیپلماسی بر اساس پیوندهای برادرانه و با تاکید بر

پای‌بندی دو کشور به اصول و اهداف منشور سازمان ملل متحد و منشور سازمان همکاری اسلامی و اصول و رویه‌های بین‌المللی، هیأت‌های جمهوری اسلامی ایران به ریاست امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم

رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی و پادشاهی عربستان سعودی به ریاست دکتر مساعد بن محمد العیبان وزیر مشاور و عضو شورای وزیران و مشاور امنیت ملی از تاریخ ۱۵ تا ۱۹ اسفندماه ۱۴۰۱ خورشیدی برابر با ۶ تا ۱۰

مارس ۲۰۲۳ میلادی در پکن با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی با سپاس و قدردانی از جمهوری عراق و سلطنت عمان به خاطر میزبانی گفتگوهای انجام شده بین دو طرف در سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ خورشیدی (۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ میلادی) از

رهبری و دولت جمهوری خلق چین برای میزبانی و حمایت از گفتگوهای انجام شده در این کشور و تلاش برای به ثمر نشستن آن تشکر کردند.

در نتیجه‌ی گفتگوهای انجام شده، جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی توافق کردند ظرف حداکثر دو ماه، روابط دیپلماتیک خود را از سر گرفته و سفارت‌خانه‌ها و نمایندگی‌ها را بازگشایی کنند.

وزرای امور خارجه دو کشور جهت اجرای این تصمیم و انجام تمهیدات لازم برای تبادل سفرا با یکدیگر ملاقات می‌نمایند.

دو کشور با تاکید بر احترام به حاکمیت و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر در زمینه اجرای موافقت‌نامه همکاری‌های امنیتی امضا شده در تاریخ ۱۳۸۰.۱.۲۸خورشیدی برابر با ۲۰۰۱.۴.۱۷ میلادی و نیز موافقت‌ نامه عمومی

همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی، سرمایه‌گذاری، فنی، علمی، فرهنگی، ورزشی و جوانان، امضا شده در تاریخ ۱۳۷۷.۳.۶ خورشیدی برابر با ۱۹۹۸.۵.۲۷ میلادی توافق کردند.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 862 توسط successpress و در روز شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۸:۲۶
© Copyright 2023 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 855
۱۶ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۶:۰۰

عراق واردات مشروبات الکلی را ممنوع کرد؛

جنجال در عراق در مورد قانون ممنوعیت واردات مشروبات الکلی

لازم الاجرا شدن قانون ممنوعیت واردات مشروبات الکلی در عراق، جنجال گسترده ای را در رسانه های اجتماعی به راه انداخت، در میان ترس از اینکه این تصمیم آزادی ها را محدود کند.؛

براساس اعلام اداره کل گمرک عراقف واردات مشروبات الکی به این کشور ممنوع خواهد شد.

به نقل از القدس العربی، براساس بیانیه اداره کل گمرک عراق، بخشنامه ای به تمام مناطق و مراکز گمرکی برای جلوگیری از ورود انواع مشروبات الکلی صادر شد.

ماده ۱۴ قانون درآمد شهرداری ها ضمن تصریح بر ممنوعیت واردات، ساخت و فروش انواع مشروبات الکلی، برای افراد خاطی، پرداخت جریمه نقدی از ۱۰ تا ۲۵ میلیون دینار عراقی را تعیین شده است.

مقامات عراقی در حالی دستور ممنوعیت واردات انواع مشروبات الکلی را صادر کردند که نمایندگان مسیحی در پارلمان این تصمیم را در منافات با «آزادی فردی و مبانی قانون اساسی عراق» دانستند.

ممنوع شدن مشروبات الکی در عراق

عراق واردات مشروبات الکلی را ممنوع کرد

لازم الاجرا شدن قانون ممنوعیت واردات مشروبات الکلی در عراق، جنجال گسترده ای را در رسانه های اجتماعی به راه انداخت، در میان ترس از اینکه این تصمیم آزادی ها را محدود کند.

روز شنبه، مقامات گمرک عراق در اجرای یک قانون بحث برانگیز، واردات مشروبات الکلی را ممنوع کردند.

در بیانیه ای که در فیس بوک منتشر شد، مقام گمرک اعلام کرد که به “تمام مناطق و مراکز گمرکی دستور داده است تا از ورود انواع مشروبات الکلی جلوگیری کنند.”

این مرجع با اشاره به ماده ۱۴ این قانون که در ۳۰ بهمن ماه در روزنامه رسمی منتشر شد، گفت که بخشنامه آن «بر اساس قانون واردات شهرداری آمده است» و تصریح می کند که «واردات، ساخت و فروش مشروبات الکلی

ممنوع است». انواع نوشیدنی ها.»

این قانون برای متخلفان جریمه ای بین ۱۰ تا ۲۵ میلیون دینار عراقی (بین ۷ هزار تا ۱۹ هزار دلار) در نظر گرفته است.

واکنش ها به تصمیم ممنوعیت مشروبات الکلی در رسانه های اجتماعی در عراق متفاوت بود.

مشروبات الکی در عراق ممنوع اعلام شده است

ناظران تصمیماتی را محکوم کردند که آزادی ها را محدود می کند و “جامعه را گروگان نیروهای مذهبی می کند که افسار حکومت را در کشور کنترل می کنند.”

بسیاری بر این باورند که ممنوعیت واردات این نوشیدنی ها “مخالف حقوق بشر” است و “به خودداری مردم از مصرف آنها منجر نمی شود… بلکه تنها باعث محروم شدن کشور از یک منبع درآمد قوی و تشویق به قاچاق آن می شود.”

برخی معتقد بودند که این ممنوعیت «ظن فساد در محدود کردن واردات به یک نفر است که بازار مشروبات الکلی را کنترل خواهد کرد».

برخی دیگر ابراز نگرانی کردند که تصویب قوانینی مانند ممنوعیت ورود مشروبات الکلی و پیش نویس قانون رسانه و ارتباطات، «دریچه ای برای ورود عراق به کمیسیون های ترویج فضیلت و پیشگیری از منکر، پلیس اخلاق» باشد. 

همچنین مزاحم الحویت، سخنگوی طوایف عرب در مناطق مورد مناقشه، «جلوگیری از ورود مشروبات الکلی به عراق را جنایت علیه ادیان و مؤلفه ها دانسته و طبق قوانین بین المللی پاسخگو است».

برخی نگران بودند که این ممنوعیت به گسترش مواد مخدر منجر شود.

از سوی دیگر، برخی دیگر معتقد بودند که قانون جدید مناسب است زیرا «اسلام دین دولت است» و «در قرآن کریم نهی شده است» و «تلاش هرکسی که در صدد وضع قانون برآمده است» ستوده است. نوشیدن، فروش و گردش

مشروبات الکلی را ممنوع کنید.»

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 855 توسط successpress و در روز سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۰۰:۰۶
© Copyright 2023 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 850
۱۶ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۵:۳۹

زلزله چگونه می تواند چشم انداز سیاسی دو کشور را تغییر دهد؟؛

زلزله چگونه می تواند چشم انداز سیاسی دو کشور را تغییر دهد؟

شکست در برخورد با زلزله، سرنوشت سیاسی اردوغان را به خطر می اندازد؟|رابطه ترکیه و سوریه و سرنوشت مخالفان سوری؛

زلزله ترکیه و سوریه

زلزله در ترکیه و سوریه بدون عواقب در سطح سیاسی ترکیه و سوریه سپری نشد.

با اعلام پایان عملیات امداد و نجات در اکثر نقاط، تلفات زمین لرزه در دو کشور از مرز ۵۰ هزار نفر گذشت و ترکیه با دو زلزله دیگر و صدها پس لرزه ویرانگر مواجه شد.

آیا پس لرزه های زلزله به انتخابات ترکیه می رسد

این زمین لرزه نزدیک به ۱۰۰ روز قبل از تاریخ انتخابات ترکیه را لرزاند و چالش جدیدی را برای اردوغان که به دنبال یک دوره جدید ریاست جمهوری است، ایجاد کرد.

ناظران بر این باورند که پیامدهای زلزله ممکن است آینده سیاسی او را تهدید کند، به‌علاوه صدمات مادی و چالش‌های بازسازی و تبدیل میلیون‌ها نفر در ترکیه به آوارگان بی‌خانمان و همچنین صدای اعتراض به تاخیر در ورود حضور

تیم های امداد و نجات و اورژانس در برخی مناطق، همه نشان از چالش های پیش روی رئیس جمهور ترکیه در مبارزات انتخاباتی اش بود.

آیا پس لرزه های زلزله به انتخابات ترکیه می رسد؟

شکست در برخورد با زلزله، سرنوشت سیاسی اردوغان را به خطر می اندازد

مری دیجوسکی در ایندیپندنت نوشت که برخی از بلایا مجموعه ای از تغییرات را تحریک می کنند، که ممکن است مدت زیادی طول کشیده باشد، یا شاید اگر فاجعه ای وجود نداشت، اصلاً رخ نمی داد.

این نویسنده گفت که یکی از تغییرناپذیرترین چیزها مربوط به خود اردوغان است و آینده ای نزدیک برای ترکیه چه خواهد بود.

جفسکی ادامه داد: دشوارترین سوال میزان تأثیر احتمالی زلزله بر جاه‌طلبی‌های اردوغان و تلاش او برای میانجی‌گری منطقه‌ای است.

همچنین نویسنده متعجب بیان می کند: «آیا توجه او به فاجعه و عواقب محلی و دوجانبه آن برای مثال در سوریه معطوف خواهد شد و آیا تمام زمان و تلاش لازم را به آن اختصاص خواهد داد که توجه او را از پروژه‌های دیگر، به‌ویژه

ابتکارات دیپلماتیک منحرف کند. به خصوص که او امروز در جنوب شرقی کشورش با وضعیت اضطراری مواجه است.» و یک کارزار انتخاباتی سخت.»

نویسنده همچنین به حساسیت مناطق آسیب دیده در ترکیه که اکثریت آن کردها هستند و مناطق تحت کنترل مخالفان سوری در شمال سوریه که آینده سیاسی اردوغان را تحت تأثیر قرار می دهد از یک سو و سرنوشت روابط با

رئیس جمهور سوریه اشاره می کند.

از سوی دیگر هنری رولینز، کارشناس شورای روابط خارجی (یک اندیشکده مستقل آمریکایی)، معتقد است که زمین لرزه “ممکن است سیاست را در ترکیه و سوریه تغییر دهد. روسای جمهور ترکیه و سوریه ممکن است در فاجعه

ای که ده ها هزار کشته بر جای گذاشت، متوجه شوند. فرصتی برای گسترش حکومت خود».

وی با این حال تاکید کرد: زلزله محاسبات رای دهندگان را به شدت بر هم خواهد زد و اردوغان علیرغم مهارت های سیاسی خود با سونامی خشم مواجه خواهد شد.

چه چیزی ترکیه را در برابر زلزله های شدید آسیب پذیر می کند

باسیل حفار، مدیر مرکز مطالعات و مشاوره ادراک در ترکیه، در تماس با بی‌بی‌سی نیوز عربی، می‌گوید که برای پیش‌بینی اثرات سیاسی زلزله ترکیه خیلی زود است. با این حال، او معتقد است که اگر انتخابات در زمان مقرر و بدون

تاخیر برگزار شود، ممکن است شانس موفقیت اردوغان در انتخابات افزایش یابد.

حفار تأکید می‌کند که «ترک‌ها به طور کلی در چنین شرایطی تمایلی به ریسک کردن و رفتن به سمت یک تغییر همه‌جانبه و ریشه‌ای در سطح ریاست‌جمهوری و ساختار دولتی که سال‌هاست بر آن حاکم است، نیستند».

وی افزود: دلیل درخواست مخالفان برای به تعویق انداختن انتخابات به همین دلیل است و خاطرنشان کرد که اپوزیسیون هنوز کاندیدایی ندارد و نامزد رقیب در این شرایط نمی تواند خود و برنامه انتخاباتی را معرفی کند.

حفار گفت که “انتخابات پارلمانی نیز در راه است” و “نظرسنجی هایی وجود داشت که نشان دهنده پیشرفت حزب عدالت و توسعه است.” با این حال، نتایج انتخابات پیش از برگزاری، بر اساس عملکرد مخالفان و دولت، به ویژه

عملکرد نمایندگان حزب حاکم در مناطق آسیب دیده مشخص خواهد شد.

حفار معتقد است که عملکرد حزب حاکم “تا حدودی برای ترک ها راضی کننده بود و اعضای آن در صحنه پس از زلزله حضور داشتند. اما مخالفان هنوز حرف خود را نگفته اند.”

مدیر مرکز “ادراک” تاکید می کند که “به تعویق انداختن انتخابات به معنای تسلیم شدن در برابر بحران است. تصویری که دولت و حزب حاکم سعی در ایجاد آن دارند این است که ترکیه قوی است و توانایی مقابله با بحران و

پیامدهای آن را دارد.”

حفار در مورد میزان آمادگی مناطق برای رای دادن در انتخابات می گوید که مناطق در سطح لجستیکی آماده هستند. دولت قبلاً شروع به ثبت نام مهاجران و ایجاد وضعیت موقت برای آنها کرده است تا آنها بتوانند به طور عادی از

حقوق خود مانند اقامت، تحصیل و رای دادن استفاده کنند.

رابطه ترکیه و سوریه و سرنوشت مخالفان سوری

هنری رولینز از شورای روابط خارجی می گوید ترکیه که در همان خطوط گسل زمین شناسی سوریه قرار دارد، دشمن اصلی دمشق در همان منطقه زلزله زده است. با این حال، به گفته رولینز، ترکیه اخیراً برای بهبود روابط خود با

سوریه مانور داده است. یک فاجعه معمولی می تواند بهانه ای برای تسریع این روند باشد.

اما چیدمان روابط اردوغان و اسد چه تأثیری بر سرنوشت اپوزیسیون سوری که از نظر سیاسی مورد حمایت ترکیه هستند، خواهد داشت؟

اسد: نزدیکی با آنکارا باید به اشغال ترکیه در بخش هایی از سوریه پایان دهد.

باسیل حفار می‌گوید که در میان مردم مناطق شمال سوریه، جایی که جناح‌های مخالف کنترل می‌کنند، نگرانی وجود دارد، «و این طبیعی است به دلیل نگرانی کلی درباره همه چیز به دلیل جنگ.» اما در سطح جناح‌ها، حفار

نشان می دهد که به رهبری ترکیه اعتماد وجود دارد.

حفار ادامه می دهد که رژیم سوریه به دو دلیل تمایلی به گشایش در برابر ترکیه ندارد:

اولین مورد ترس از پذیرش عمل انجام شده یا دائمی شدن موقتی آن است. این بدان معناست که مناطقی برای مخالفان وجود دارد و رژیم همه سرزمین ها را کنترل نمی کند.

دوم، به گفته حفار، این است که هماهنگی امنیتی با ترکیه به معنای هماهنگی علیه طرف مقابل یا به اصطلاح اداره خودمختار است. وی افزود: «علیرغم تمایل رژیم برای بازپس‌گیری سرزمین‌های تحت کنترل نیروهای SDF

(نیروهای دموکراتیک سوریه)، از وارد شدن به درگیری با آمریکا که از آنها حمایت می‌کند، می‌ترسد. بنابراین، رابطه با ترکیه همچنان پرونده پیچیده‌ای است. رژیم در سوریه.”

حفر گفت: رژیم در شرایط بهبودی به سر می برد که در بازدید از مناطق آسیب دیده نتوانست خنده خود را پنهان کند و زلزله اهرمی برای برقراری ارتباط با آن بود.

رسانه های ترکیه گفته اند: بیش از ۱۸۰۰۰ پناهجوی سوری به خانه های خود بازگشته اند.

زلزله ارتباط اعراب با سوریه را بازگرداند

زلزله ارتباط اعراب با سوریه را بازگرداند

از سوی دیگر، در سوریه، پس از وقفه ای که بیش از یک دهه به طول انجامید، زلزله منجر به باز شدن کانال های دیپلماتیک با دولت در سوریه شد.

سرعت وقایع و شاخص ها شتاب گرفت که به نظر می رسید به نفع رئیس جمهور سوریه است.بشار اسد برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ از سوی پادشاهان اردن و بحرین و رئیس جمهور مصر تماس های تلفنی دریافت کرد.

این تماس ها با سفر وزیر خارجه امارات همراه بود و کشورش رهبری کمپین کمک رسانی به سوریه را اعلام کرد. ایمن صفدی، وزیر امور خارجه اردن، در اولین دیدار از نوع خود از زمان بروز اختلاف بین دو همسایه، برای دیدار با اسد

به دمشق آمد.

پس از آن، عربستان از ارسال کمک به سوریه خبر داد و یک هواپیمای سعودی مملو از کمک برای اولین بار پس از بیش از یک دهه در حلب فرود آمد.

سایر هیئت های رسمی نیز در سفرهای بی سابقه ای از کویت و لبنان به دمشق رفتند.

هیچ خبری از ارتباط رسمی قطر و مقامات رسمی در سوریه منتشر نشده است، اما دوحه از ارسال کمک به ترکیه و سوریه خبر داده است.

مهمتر از همه، اخباری در مورد سفر آتی فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر امور خارجه عربستان سعودی به دمشق به خبرگزاری ها درز کرد که وزیر مربوطه در کنفرانس مونیخ از اظهار نظر در مورد آن خودداری کرد، اما وی افزود:

وضعیت سوریه نیازمند رویکرد جدیدی است.

از سوی دیگر، رسانه های رسمی سوریه بر کمک های کشورهای عربی و حرکت های دیپلماتیک به سمت دولت و اسد متمرکز شدند.

دمشق بر محدود کردن برخورد با این کشور از نظر کمک به مناطق آسیب دیده اصرار داشت و دولت موافقت خود را با تسهیل ارسال کمک به همه مناطق، از جمله مناطقی که خارج از کنترلش است، اعلام کرد.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 850 توسط successpress و در روز سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۹:۳۹
© Copyright 2023 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 845
۱۵ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۵:۳۷

۷‌ نکته کلیدی برای خرید گوشی آیفون دست دو؛

۷‌ نکته کلیدی برای خرید گوشی آیفون دست دو

در خرید گوشی آیفون دست دوم، نکاتی را باید مدنظر داشت برای بررسی گوشی از نظر سخت‌افزاری، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:؛

در خرید گوشی آیفون دست دوم، نکاتی را باید مدنظر داشت که می‌توان به ۷ نکته کلیدی زیر اشاره کرد:

۱-گوشی را از نظر سخت‌افزاری چک کنید

برای بررسی گوشی از نظر سخت‌افزاری، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

صفحه نمایش: بررسی کنید که آیا صفحه نمایش گوشی خط و خش دارد یا نه. همچنین روشنایی و رنگ‌های آن را بررسی کنید.

باتری: باتری گوشی باید در وضعیت خوبی باشد. برای بررسی این موضوع، می‌توانید از برنامه‌هایی مانند Battery Life یا iBackupBot استفاده کنید. این برنامه‌ها می‌توانند به شما اطلاعاتی درباره عمر باتری گوشی، وضعیت شارژ و سایر جزئیات مربوط به باتری را نشان دهند.

دوربین: تمامی دوربین‌های گوشی را بررسی کنید و بررسی کنید که آیا در حالت عادی کار می‌کنند یا نه. همچنین، باید تصاویری با کیفیت برای بررسی کیفیت دوربین گرفته شود.

صدا: بررسی کنید که آیا بلندگو و میکروفون گوشی در حالت عادی کار می‌کنند یا نه. برای بررسی این موضوع، می‌توانید با استفاده از برنامه‌هایی مانند Voice Memo، تستی صوتی انجام دهید.

شارژر و پورت شارژ: بررسی کنید که آیا شارژر و پورت شارژ گوشی در حالت عادی کار می‌کنند یا نه. شارژر را به گوشی وصل کرده و بررسی کنید که آیا شارژر به درستی کار می‌کند یا نه.

دکمه‌ها و لرزش: بررسی کنید که دکمه‌های گوشی در حالت عادی کار می‌کنند یا نه.

خرید آیفون دست دوم

۲-سلامت باطری گوشی آیفون دست دوم بسیار مهم است

بله، سلامت باتری گوشی آیفون دست دوم بسیار مهم است. باتری گوشی آیفون به مرور زمان کاهش ظرفیت می‌یابد و باطری دست دوم ممکن است قدیمی و کمیت ظرفیت آن کمتر از حد مطلوب باشد. این موضوع می‌تواند منجر به افزایش تعداد شارژهای مورد نیاز و کاهش عمر کلی گوشی شود. همچنین، در صورتی که باتری دست دوم گوشی در وضعیت بسیار خراب باشد، ممکن است در اوقاتی که باید از گوشی استفاده کنید، سریعا به پایین برود و شما را در مسابقه با زمان گیرد.

بنابراین، در صورتی که قصد خرید گوشی آیفون دست دوم دارید، بهتر است که ابتدا وضعیت باتری آن را بررسی کرده و مطمئن شوید که باتری در وضعیت خوبی قرار دارد. برای این منظور می‌توانید از برنامه‌هایی مانند Battery Life یا iBackupBot استفاده کنید که به شما اطلاعاتی درباره عمر باتری گوشی، وضعیت شارژ و سایر جزئیات مربوط به باتری را نشان می‌دهند. همچنین، در صورت نیاز می‌توانید باتری گوشی را با باتری جدید و یا اصلاح شده تعویض کنید.

۳-آب‌خوردگی گوشی آیفون دست دوم بررسی شود

بله، بررسی آب‌خوردگی گوشی آیفون دست دوم بسیار مهم است. گوشی‌های آیفون برای مقاومت در برابر آب، باید دارای یک پوشش ضدآب باشند، اما در صورتی که گوشی دست دوم باشد، ممکن است پوشش ضدآب آن قطع شده یا تعمیر شده باشد. اگر گوشی آب خورده باشد، احتمالاً در برابر خرابی‌های سخت افزاری و نرم افزاری بیشتر از یک گوشی آیفون خشک و بدون مشکل است.

برای بررسی آب‌خوردگی گوشی آیفون دست دوم، می‌توانید به دقت بدنه گوشی و نشانه‌هایی از آب‌خوردگی مثل خشک نکردن قاب یا نشانه‌های رطوبت و خوردگی در جای‌های داخلی گوشی دقت کنید. همچنین می‌توانید از دستگاه‌هایی مانند دستگاه تشخیص آب یا دستگاه بازشناسی رطوبت استفاده کنید تا بررسی کنید که گوشی آب خورده است یا خیر.

در کل، بهتر است گوشی آیفون دست دومی را که شک دارید آب خورده است، خریداری نکنید، مگر اینکه بدانید کاملاً مشکلات احتمالی آن را برطرف کرده‌اید. چرا که خرید یک گوشی آب خورده ممکن است با خطر بالایی همراه باشد و همیشه بهتر است از خرید گوشی‌هایی که به طور قطعی در برابر آب مقاوم هستند، ترجیح دهید.

۴-از سرویس checkcoverage اپل کمک بگیرید

سرویس checkcoverage اپل یک ابزار آنلاین است که به شما این امکان را می‌دهد تا وضعیت تضمینی گوشی آیفون خود را بررسی کنید. با استفاده از این سرویس، می‌توانید مطمئن شوید که آیا گوشی شما در زمان خرید، هنوز در دوره تضمین اپل بوده یا خیر.

برای استفاده از سرویس checkcoverage اپل، به سایت زیر مراجعه کنید:
https://checkcoverage.apple.com

سپس شماره سریال گوشی آیفون خود را وارد کنید. شماره سریال گوشی آیفون در قسمت تنظیمات گوشی، در بخش “درباره دستگاه” یا همچنین در بخش “تنظیمات”، “عمومی”، “درباره گوشی” قابل دسترس است.

بعد از وارد کردن شماره سریال، این سرویس به شما اطلاعاتی مانند تاریخ شروع و پایان دوره تضمین، وضعیت گارانتی، مدل گوشی و سطح خدمات موجود را نمایش می‌دهد.

استفاده از این سرویس می‌تواند به شما در خرید گوشی آیفون دست دوم کمک کند تا مطمئن شوید که گوشیی که قصد خریداری آن را دارید، در دوره تضمین اپل بوده و در صورت نیاز، می‌توانید از خدمات پشتیبانی اپل استفاده کنید.

۵-از طریق سامانه همتا فعال‌سازی و رجیستری را انجام دهید

سامانه همتا یک سامانه آنلاین است که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران ایجاد شده است و امکان فعال‌سازی و رجیستری گوشی‌های همراه از جمله گوشی‌های آیفون را فراهم می‌کند. این سامانه به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات مربوط به گوشی خود را در سامانه ثبت کنید و با اتصال به شبکه‌ی اپراتور، گوشی خود را فعال کنید.

برای استفاده از سامانه همتا در فعال‌سازی و رجیستری گوشی آیفون دست دوم خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا به سایت سامانه همتا به آدرس https://hmti.ir/ مراجعه کنید.
بر روی گزینه “فعال‌سازی سیم‌کارت” کلیک کنید.
ابتدا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.
سپس کد ملی خود را وارد کنید.
پس از تایید شماره تلفن همراه و کد ملی، به صفحه‌ی فعال‌سازی هدایت خواهید شد.
در این مرحله، شماره سریال گوشی آیفون خود را وارد کنید و دکمه “ثبت شماره سریال” را کلیک کنید.
سامانه همتا اطلاعات گوشی شما را به صورت خودکار دریافت خواهد کرد و با اتصال به شبکه‌ی اپراتور، گوشی شما را فعال خواهد کرد.
استفاده از سامانه همتا می‌تواند به شما در فعال‌سازی و رجیستری گوشی آیفون دست دوم کمک کند و در صورت نیاز به پشتیبانی، می‌توانید با اپراتور تماس بگیرید.

راهنمای خرید آیفون دست دوم

۶-اپل آی‌دی مالک قبلی روی گوشی فعال نباشد

در خرید گوشی آیفون دست دوم بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که اپل آی‌دی (Apple ID) مالک قبلی روی گوشی فعال نیست، زیرا اپل آی‌دی مالک قبلی می‌تواند مشکلاتی را برای شما ایجاد کند، مانند عدم امکان دسترسی به برخی از اپلیکیشن‌ها یا خدمات اپل، محدودیت در برخی از عملیات گوشی و یا حتی امنیت شخصی شما را تهدید کند.

برای اطمینان از اینکه اپل آی‌دی مالک قبلی روی گوشی آیفون دست دوم فعال نیست، می‌توانید به مراحل زیر عمل کنید:

گوشی آیفون را روشن کنید و به صفحه‌ی اصلی رفته و تنظیمات را باز کنید.
در تنظیمات به بخش “آی‌کلود” (iCloud) بروید.
اگر قسمت “آی‌کلود” خاموش است و نام کاربری یا رمز عبوری در آن وارد نشده است، یعنی اپل آی‌دی مالک قبلی روی گوشی غیرفعال است.
اگر در قسمت “آی‌کلود” نام کاربری و رمز عبور مالک قبلی وارد شده است، یعنی اپل آی‌دی مالک قبلی هنوز روی گوشی فعال است و باید آن را غیرفعال کنید.
در صورتی که اپل آی‌دی مالک قبلی روی گوشی فعال است و شما به آن دسترسی ندارید، بهتر است با مالک قبلی تماس بگیرید و از او بخواهید تا اپل آی‌دی خود را از روی گوشی آیفون حذف کند.
به طور کلی، برای خرید گوشی آیفون دست دوم، از خرید از فروشنده‌های قابل اعتماد کمک بگیرید.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 845 توسط successpress و در روز دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۷:۰۳
© Copyright 2023 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 838
۱۵ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۵:۱۷

6 غذایی که ژاپنی ها را به صد سالگی می رساند؛

۶ غذایی که ژاپنی ها را به صد سالگی می رساند

ژاپنی ها به عنوان یکی از جامعه هایی با بلندترین امید به زندگی در جهان شناخته می شوند و محقق کردن صد سالگی برای بسیاری از آنها امری معمول است. این می تواند به دلیل تغذیه سالم آنها باشد که شامل غذاهای زیر است:؛

غذاهای سالم ژاپنی

ژاپنی ها به عنوان یکی از جامعه هایی با بلندترین امید به زندگی در جهان شناخته می شوند و محقق کردن صد سالگی برای بسیاری از آنها امری معمول است. این می تواند به دلیل تغذیه سالم آنها باشد که شامل غذاهای زیر است:

غذاهایی که باعث طول عمر ژاپنی ها می شود

۱-سیب زمینی شیرین ژاپنی

سیب زمینی شیرین ژاپنی (Japanese sweet potato) به عنوان یک منبع غنی از آنتی اکسیدان‌ها، فیبر، و ویتامین‌ها و مواد معدنی، می‌تواند به حفظ سلامتی و بهبود سطح انرژی در بدن کمک کند. همچنین، سیب زمینی شیرین ژاپنی دارای شاخص گلیسمی پایینی است که باعث کاهش فشار خون، کاهش خطر بروز دیابت، و کنترل سطح قند خون می‌شود.

بعضی از مزایای مصرف سیب زمینی شیرین ژاپنی شامل موارد زیر می‌شوند:

کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی: مصرف سیب زمینی شیرین ژاپنی به دلیل حاوی آنتی اکسیدان‌های قوی، می‌تواند به کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی کمک کند.

بهبود سیستم گوارشی: سیب زمینی شیرین ژاپنی حاوی فیبر غذایی است که می‌تواند به بهبود سیستم گوارشی کمک کند و مشکلات مانند یبوست را کاهش دهد.

کاهش خطر بروز بیماری های التهابی: سیب زمینی شیرین ژاپنی حاوی موادی مانند بتا کاروتن و ویتامین C است که به عنوان آنتی اکسیدان‌های طبیعی شناخته می‌شوند و می‌توانند به کاهش خطر بروز بیماری های التهابی مانند آرتریت و التهاب مفاصل کمک کنند.

بهبود سلامت پوست: حاوی ویتامین A و C، سیب زمینی شیرین ژاپنی می‌تواند به بهبود سلامت پوست و کاهش علائم پیری کمک کند.

کاهش خطر بروز دیابت: سیب زمینی شیرین ژاپنی به پایین آوردن قند خون کمک مب کند.

ترب سفید

“ترب سفید” یا “ترب چای سفید”، نوعی چای سبز چینی است که در دوران بسیاری به عنوان یک راه برای بهبود سلامتی مورد استفاده قرار گرفته است. ترب سفید مانند سایر انواع چای سبز، از برگ‌های چای گیاه Camellia sinensis ساخته می‌شود، اما گیاه در فرآیند تولید آن کمتر از دیگر چای‌های سبز پردازش می‌شود، به عبارت دیگر، برگ‌های ترب سفید کمتر از سایر چای‌های سبز خشک می‌شوند و در نتیجه از مواد مفید بیشتری برخوردار است.

ترب سفید یکی از غذاهایی که ژاپنی ها را به صد سلگی می رساند

۲-جلبک دریایی و راز جوان ماندن دریایی

جلبک دریایی، به عنوان یک منبع غذایی غنی و پر مزه، به صورت گسترده در کشورهای ساحلی مصرف می‌شود. همچنین، برخی تحقیقات نشان داده‌اند که جلبک‌های دریایی می‌توانند خواص زیادی برای سلامتی داشته باشند.

به عنوان مثال:

خاصیت ضد التهابی: برخی از جلبک‌های دریایی، مانند سپیده‌دم دریایی، دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند به عنوان ضد التهابی در برابر بیماری‌هایی مانند التهاب مفاصل و درمان زخم‌های پوستی استفاده شوند.

خاصیت ضد سرطانی: برخی تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف برخی جلبک‌های دریایی می‌تواند باعث کاهش خطر بروز برخی از بیماری‌های سرطانی شود.

پایین آوردن کلسترول خون: برخی از جلبک‌های دریایی، مانند نوری، قدرت خاصی در کاهش کلسترول خون دارند.

سلامت پوست: جلبک‌های دریایی، به دلیل داشتن ویتامین‌های مختلف، می‌توانند به بهبود سلامت پوست کمک کنند و به جوان‌سازی پوست کمک کنند.

با این حال، نباید فقط به تنها یک عامل، مانند جلبک‌های دریایی، برای راز جوان ماندن دریایی اشاره کرد. رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی منظم و سایر عوامل می‌توانند نقش مهمی در سلامتی و جوان‌سازی دریایی‌ها ایفا کنند.

۳-ماهی و راز جوان ماندن ژاپنی ها

ژاپنی‌ها معمولاً رژیم غذایی بسیار سالم و متنوعی را دنبال می‌کنند و مصرف ماهی به عنوان یکی از منابع غذایی اصلی آن‌ها شناخته شده است. ماهی در ژاپن به عنوان یکی از پایه‌های رژیم غذایی شناخته شده است و مردم آن کشور هر روز به میزان زیادی ماهی می‌خورند. ماهی‌هایی مانند سردر، تون، سالمون، هیرینگ، ماکرل و توتیا، که حاوی اسیدهای چرب امگا-۳ هستند، در رژیم غذایی آن‌ها بسیار مهم هستند.

اسیدهای چرب امگا-۳ دارای خواص سلامتی زیادی هستند. برخی از خواص این اسیدها عبارتند از:

کاهش التهابات: اسیدهای چرب امگا-۳ می‌توانند به عنوان یک ضد التهاب طبیعی عمل کنند و به کاهش التهابات در بدن کمک کنند.

کاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی و عروقی: اسیدهای چرب امگا-۳ می‌توانند به کاهش فشار خون و کلسترول خون کمک کنند و بدین ترتیب، خطر بروز بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش دهند.

حفظ سلامت مغز و اعصاب: اسیدهای چرب امگا-۳ به عنوان یکی از مواد مغذی مهم برای سلامت مغز و اعصاب شناخته شده‌اند.

کمک به جوان‌سازی: اسیدهای چرب امگا-۳ می‌توانند به حفظ سلامت پوست و بهبود جوانی و نرمی پوست کمک کنند.

ماهی و راز جوان ماندن ژاپنی ها

۴-سویا

سویا یکی از مواد غذایی اساسی در رژیم غذایی ژاپنی ها است و در آن به عنوان یک منبع پروتئینی، فیبر، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های قوی شناخته شده است. برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف سویا می‌تواند به جوان سازی و حفظ سلامت پوست، مو، استخوان ها و عملکرد مغزی کمک کند.

سویا حاوی مواد شیمیایی به نام “ایزوفلاون” است که به شدت در سلامتی پوست، جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی، کاهش اثرات منفی افزایش سن و پیشگیری از سرطان تأثیرگذار است. ایزوفلاون ها به عنوان یکی از فیتواستروژن‌ها شناخته شده و عملکرد آن‌ها مشابه هورمون استروژن در بدن است.

به علاوه، مواد موجود در سویا می‌توانند به بهبود حافظه و کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و همچنین بهبود عملکرد کلی مغز کمک کنند. این مواد غذایی همچنین می‌توانند به بهبود سطح کلسترول خون کمک کنند و خطر بروز بیماری‌های قلبی را کاهش دهند.

در کل، سویا یک منبع غنی از ترکیبات سالم و مفید برای سلامتی بدن است و مصرف آن به عنوان یکی از عواملی که به جوان سازی و سلامتی ژاپنی ها کمک می کند شناخته شده است.

۵-چای سبز

چای سبز یکی از نوشیدنی های پرمصرف در ژاپن است و به دلیل خواص بی‌نظیر آن در حفظ سلامتی و جوان سازی مورد توجه قرار گرفته است.

خواص چای سبز در حفظ سلامتی بدن و جوان سازی عمومی عبارتند از:

آنتی‌اکسیدان‌های قوی: چای سبز حاوی مقدار زیادی از آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند کاتچین و فلاونوئیدهایی است که به سلول‌های بدن کمک می‌کنند در مقابل آسیب‌های اکسیداتیو محافظت شوند و بدین ترتیب از پیری زودرس و بیماری‌های مرتبط با آن جلوگیری کنند.

حفظ سلامت قلب: چای سبز می‌تواند به حفظ سلامت قلب و عروق بدن کمک کند و اثرات نامطلوب کلسترول بالا را کاهش دهد.

کاهش خطر ابتلا به سرطان: تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف چای سبز می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های سرطانی مانند سرطان پستان و پروستات کمک کند.

بهبود عملکرد مغز: تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف چای سبز می‌تواند به بهبود عملکرد مغز و افزایش تمرکز و توجه کمک کند.

کمک به کاهش وزن: چای سبز حاوی کمک هایی برای کاهش وزن است، این ماده از چای سبز به نام EGCG می‌تواند به افزایش سرعت متابولیسم و کاهش جذب چربی کمک کند.

به طور کلی، مصرف چای سبز به عنوان یک نوشیدنی سالم و پرمصرف در ژاپن و به عنوان یکی از عواملی که به جوان سازی بدن کمک شناخته می شود.

۶-آووکادو

آووکادو یکی از میوه های محبوب در ژاپن است و به دلیل خواص بی‌نظیر آن در حفظ سلامتی و جوان سازی مورد توجه قرار گرفته است.

خواص آووکادو در حفظ سلامتی بدن و جوان سازی عمومی عبارتند از:

حفظ سلامت قلب: آووکادو حاوی چربی‌های نامناسب و غیر اشباع نشده است، که می‌تواند به حفظ سلامت قلب و عروق بدن کمک کند و اثرات نامطلوب کلسترول بالا را کاهش دهد.

آنتی‌اکسیدان‌های قوی: آووکادو حاوی مقدار زیادی از آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C، ویتامین E و بتا کاروتن است که به سلول‌های بدن کمک می‌کنند در مقابل آسیب‌های اکسیداتیو محافظت شوند و بدین ترتیب از پیری

زودرس و بیماری‌های مرتبط با آن جلوگیری کنند.

کمک به جذب عناصر غذایی: آووکادو به عنوان یک میوه چند منظوره، به مقدار زیادی فیبر و ویتامین‌های A دارد و باعث جذب این مواد معدنی می شود.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 838 توسط successpress و در روز دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۷:۳۴
© Copyright 2023 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 830
۱۴ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۶:۱۷

این بیماری های روانی به خانم ها نزدیک تر است؛

این بیماری های روانی به خانم ها نزدیک تر است

برخی بیماری های روانی می‌توانند در زنان بیشتر از مردان دیده شوند، به دلیل عواملی مانند فشارهای اجتماعی و فرهنگی، تغییرات هورمونی و تجربه های زندگی مختلف که ممکن است بر آنها تاثیر بگذارند.؛

بیماری های روانی در زنان

در واقع، هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد بیماری های روانی به خانم ها نزدیک تر هستند. با این حال، برخی بیماری های روانی می‌توانند در زنان بیشتر از مردان دیده شوند، به دلیل عواملی مانند فشارهای اجتماعی و فرهنگی، تغییرات هورمونی و تجربه های زندگی مختلف که ممکن است بر آنها تاثیر بگذارند. اما این نمی‌تواند به عنوان قاعده مطرح شود و برای بسیاری از بیماری های روانی، نرخ بروز آنها در مردان و زنان یکسان است. در کل، برای انتخاب درمان مناسب، نیاز است تا به صورت دقیق تشخیص داده شود که بیماری روانی مشکل فردی است یا مربوط به جنسیت و سایر عوامل اجتماعی و فرهنگی است.

زنان نسبت به مردان ۲ برابر بیشتر با اضطراب مواجه می شوند.

زنان نسبت به مردان ۲ برابر بیشتر با اضطراب مواجه می شوند

درست است که زنان به طور آماری نسبت به مردان بیشتر با اضطراب مواجه می‌شوند. مطالعات نشان داده‌اند که احتمال بروز اختلال اضطرابی در زنان دو برابر بیشتر از مردان است. این اختلاف جنسیتی در بروز اضطراب ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند تفاوت در سطح هورمون‌ها، تفاوت‌های جنسیتی در مسائل اجتماعی و فرهنگی، تفاوت در سبک زندگی و تجربیات مختلف و سایر عوامل باشد. برای درمان اضطراب همچنین نیاز است به توجه به تفاوت‌های جنسیتی در این بیماری و اعمال تغییرات لازم در روش درمانی می‌باشد.

در زنان اختلالات خوردن بیشتری تشخیص داده شده است

بله، در واقع اختلالات خوردن به طور آماری در زنان بیشتر از مردان تشخیص داده شده است. به عنوان مثال، بر اساس آمارهای جمعیت‌شناختی، حدود ۹۰ درصد از افرادی که به اختلالات خوردن مبتلا هستند، زنان هستند. با این حال، باید توجه داشت که این اختلاف جنسیتی در بروز اختلالات خوردن ممکن است به دلیل متغیرهای مختلفی مانند فشارهای اجتماعی و فرهنگی، اختلالات روانی و اعتیاد، اختلالات هورمونی، تجربه‌های زندگی مختلف و سایر عوامل باشد. بنابراین، برای تشخیص و درمان اختلالات خوردن نیاز است به بررسی دقیق شرایط شخصی و محیطی هر فرد به صورت جداگانه ارزیابی شود.

علائم ممکن است به طور متفاوت در زنان بروز کنند

بله، برخی از بیماری‌های روانی ممکن است در زنان علائمی دیگری نسبت به مردان نشان دهند و در نتیجه تشخیص و درمان آنها نیاز به توجه به تفاوت‌های جنسیتی داشته باشد. برای مثال، بیماری افسردگی ممکن است در زنان علائم بیشتری از طریق اضطراب، خموشی، بی‌اشتهایی و اختلالات خواب نشان دهد، در حالی که در مردان علائم بیشتری از طریق خشم، تحریک پذیری، افزایش مصرف الکل و اعتیاد به مواد مخدر نشان دهد.

به علاوه، بیماری اختلال اضطرابی-ترس از ارتفاع (فوبی) در زنان ممکن است علائم شدیدتری از طریق ترس و نگرانی شدید نشان دهد، در حالی که در مردان ممکن است علائم شدیدتری از طریق تنش و خشم نشان دهد.

بنابراین، برای تشخیص و درمان بیماری‌های روانی در زنان، نیاز است به توجه به تفاوت‌ های جنسیتی و درک صحیح از علائم و نشانه‌های بیماری در زنان و مردان توجه شود.

زنان بیشتر افکار خودکشی در سر دارند

بله، به طور کلی زنان بیشتر افکار خودکشی در سر خود را تجربه می‌کنند. بر اساس آمارهای جمعیت‌شناختی، در سال ۲۰۲۱، حدود ۲۰۰۰۰ زن در ایالات متحده به دلیل خودکشی درگذشتند که در مقایسه با حدود ۸۵۰۰ مرد که به دلیل خودکشی درگذشتند، نشان می‌دهد که خودکشی در زنان بیشتر است. عوامل مختلفی مانند فشارهای اجتماعی، اختلالات روانی، تجربه‌های زندگی و مسائل خانوادگی می‌تواند عامل بروز افکار خودکشی در زنان باشند. به علاوه، عدم دسترسی به درمان مناسب برای بیماری‌های روانی و نارضایتی از زندگی می‌تواند عامل بروز خودکشی در زنان باشد. بنابراین، تشخیص زود هنگام و درمان مناسب بیماری‌های روانی و مشاوره در این زمینه می‌تواند به کاهش بروز خودکشی در زنان کمک کند.

زنان بیشتر اختلال استرسی پس از حادثه را تجربه می کنند

بله، بر اساس مطالعات، زنان بیشتر از مردان در معرض خطر ابتلا به اختلال استرس پس از حادثه (PTSD) هستند. PTSD یک اختلال روانی است که پس از تجربه یک حادثه تلخ و ترسناک مانند تصادف، سوانح طبیعی، سوانح جنگی، آزار و اذیت جنسی و … ایجاد می‌شود. بر اساس آمارها، حدود ۱۰٪ تا ۲۰٪ از افرادی که در معرض یک حادثه قرار گرفته‌اند، PTSD را تجربه می‌کنند.

مطالعات نشان می‌دهند که عوامل جنسیتی، نظامی بودن، سطح تحصیلات و حمایت اجتماعی می‌توانند عوامل مؤثر بر ابتلا به PTSD باشند. با این حال، زنان بیشتر از مردان در معرض خطر ابتلا به PTSD هستند. در زنان، عوامل مربوط به جنسیتی مانند تجربه‌های جنسی ضدحریمی، تجربه‌های ناخوشایند در زمینه تحریم‌های جنسی و … می‌توانند عامل بروز PTSD در زنان باشند. بنابراین، تشخیص و درمان زود هنگام PTSD در زنان می‌تواند به کاهش عوارض بیماری و بهبود کیفیت زندگی آنان کمک کند.

مشکلات بهداشت روانی زنان با سرکوب اجتماعی آنان پیچیده شده است

بله، سرکوب اجتماعی می‌تواند یکی از عواملی باشد که باعث پیچیده شدن مشکلات بهداشت روانی زنان شود. سرکوب اجتماعی به معنای امکانات، فرصت‌ها، حقوق و آزادی‌هایی است که به دلیل جنسیت، نژاد، کلاس اجتماعی و دیگر عوامل اجتماعی، به زنان ارائه نمی‌شود.

زنان با سرکوب اجتماعی ممکن است با مشکلات بهداشت روانی مرتبط با افسردگی، اضطراب، فوبیا، PTSD و اختلالات اضطراب مرتبط با جنسیت مواجه شوند. برای مثال، زنان با سرکوب اجتماعی ممکن است با مشکلات مرتبط با تحریم‌های جنسی، بی اعتمادی به خود، عدم ارزش‌گذاری به خود و اختلالات جنسی مواجه شوند.

بنابراین، بهبود سطح زندگی زنان و کاهش سطح سرکوب اجتماعی می‌تواند به بهبود وضعیت بهداشت روانی زنان کمک کند. این شامل ترویج فرهنگ برابری جنسیتی، تسهیل در دسترسی به آموزش، فرصت‌های شغلی و خدمات بهداشتی و روانشناختی مناسب برای زنان است.

زنان ممکن است مسائل مربوط به پس از بارداری را تجربه کنند

بله، زنان می‌توانند بعد از بارداری مشکلات بهداشت روانی داشته باشند. این مشکلات می‌توانند شامل اختلالات خلقی و اضطراب، افسردگی پس از زایمان، اختلالات خوردن و بدون اشتها، اختلالات خواب، اضطراب نسبت به نقش پدری و مسئولیت‌های جدید، و افزایش تنش در روابط خانوادگی باشد.

عوامل مختلفی می‌توانند برای بروز این مشکلات مؤثر باشند، از جمله تغییرات هورمونی، عدم آمادگی برای نقش مادری، مشکلات زندگی خانوادگی و اجتماعی، کمبود خواب و استرس. در صورتی که این مشکلات در طولانی مدت بی‌توجهی شوند، ممکن است تأثیرات منفی بر روابط، سلامت جسمی و روانی و کیفیت زندگی عمومی زنان داشته باشند.

بنابراین، برای پیشگیری از این مشکلات، مهم است که زنان باردار پشتیبانی و مراقبت مناسبی دریافت کنند. مشاوره و درمان در صورت لزوم به زنان کمک خواهد کرد تا با مشکلات بهداشت روانی پس از بارداری مواجه شده، به خوبی روبرو شوند.

زنان ممکن است مسائل مربوط به پس از بارداری را تجربه کنند

سخن پایانی

با توجه به مواردی که در این بحث مطرح شد، می‌توان نتیجه گرفت که بهداشت روانی زنان نیاز به توجه و مراقبت ویژه دارد. عوامل مختلفی می‌توانند بر روی بهداشت روانی زنان تأثیر بگذارند، از جمله عوامل بیولوژیکی، روان شناختی، اجتماعی و فرهنگی. لذا، برای حفظ بهداشت روانی زنان، بهتر است از رویکردهای پیشگیرانه و مراقبتی استفاده شود و در صورت نیاز، به مشاوره و درمان نیز رجوع کرد. به همین دلیل، آگاهی از این مسائل بسیار مهم است و همه باید توجه کافی به سلامت روانی خود و دیگران داشته باشیم.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 830 توسط successpress و در روز یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۷:۰۷
© Copyright 2023 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 825
۱۴ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۵:۵۱

عرضه ۵۰۰ هزار خودروی بدون قرعه کشی آیا قیمت خودرو کاهشی می شود؟؛

عرضه ۵۰۰ هزار خودروی بدون قرعه کشی آیا قیمت خودرو کاهشی می شود؟

کارشناس صنعت خودرو در مورد وضعیت بازار خودرو گفته است: تا زمانی که مسائل کلان اقتصادی ما حل و فصل نشود و بازار ارز به ثبات واقعی نرسد بازار خودرو همچنان نوسان دارد و تقاضاهای احساسی و هیجانی به بازار افزوده می‌شود.؛

کارشناس صنعت خودرو در مورد وضعیت بازار خودرو گفته است: تا زمانی که مسائل کلان اقتصادی ما حل و فصل نشود و بازار ارز به ثبات واقعی نرسد بازار خودرو همچنان نوسان دارد و تقاضاهای احساسی و هیجانی به بازار افزوده می‌شود.

به گفته مرضیه ثمره‌حسینی: در هفته دوم اسفندماه ۱۴۰۱، ۳ خبر مهم به بازار خودرو ایران رسید. روز چهارشنبه گذشته سخنگوی وزارت صمت از عرضه ۵۰۰ هزار خودروی داخلی بدون قرعه‌کشی توسط خودروسازان خصوصی و دو شرکت بزرگ ایران‌ خودرو و سایپا خبر داد و اعلام کرد ثبت‌نام این خودروها از این هفته و از طریق سایت و سامانه یکپارچه خودرو انجام می‌شود.

در خبر دیگر، مدیر طرح واردات وزارت صمت عنوان کرد که ۱۲۰۰ خودروی خارجی به کشور وارد شده است و افزون بر آن تعداد قابل توجهی خودرو نیز در بنادر مقصد یا روی آب در حال انتقال به ایران هستند. مهدی ضیغمی درباره زمان عرضه این خودروها هم وعده داد پروسه بررسی درخواست‌های متقاضیان خرید خودروی خارجی چندان طول نخواهد کشید و خودروهای وارداتی قطعا تا پایان سال به دست مردم خواهند رسید.

همچنین، نمایندگان مجلس برای عرضه خودرو در بورس کالا شرط جدید گذاشته و تصویب کردند که شرکت‌های خودروساز داخلی و عرضه‌کنندگان خودروهای خارجی باید شرایط خودروهای عرضه‌شده در بورس را به گونه‌ای تعیین کنند که خرید خودرو توسط واسطه غیرممکن شود.

عرضه خودرو در بورس کالا راهگشا نخواهد بود

هجوم سرمایه‌گذاران به بازار خودرو

کارشناس صنعت خودرو در مورد تاثیر اخبار هفته گذشته بر وضعیت بازار خودروی ایران گفت: بعد از تحریم‌های شدیدی که چند سال پیش اعمال شد، امسال برای اولین بار حجم تولید خودرو به بالای یک میلیون دستگاه رسید ولی اینقدر تقاضا زیاد است که اثر این میزان تولید خنثی می‌شود.

بابک صدرایی همچنین ادامه داد: البته باید گفت که این تقاضا بیشتر تقاضای سرمایه‌گذاران است؛ یعنی زمانی که ثبات اقتصادی وجود ندارد و از بین می‌رود و ارزش پول ملی پایین می‌آید اهرم تولید از کار می‌افتد و واسطه‌گری رشد پیدا می‌کند.

درواقع، از آنجا که خودرو از قدیم‌الایام کالایی است که در بازار ایران بیشتر جنبه سرمایه‌ای داشته است برای همین تقاضای فعلی که به شدت زیاد است چندان واقعی نیست.

صدرایی بیان کرد: از طرف دیگر در شرایطی که قوانین مربوط به عرضه خودرو هر روز دستخوش تغییر می‌ شود میزان عرضه واقعی هم کاملا دقیق و مشخص نیست یعنی ما شاهد هستیم که عنوان می‌شود یک روز خودرو در بورس و یک روز در سامانه یکپارچه دولت بنا است عرضه شود و این دست تصمیمات، نظم عرضه را به هم می‌زند و میزان عرضه واقعی چه از سوی خودروساز دولتی و چه از سوی خودروساز خصوصی واضح و مشخص نمی‌شود.

واردات خودروهای میلیاردی تاثیری در بهبود بازار خودرو ندارد

کارشناس بازار خودرو در مورد تاثیر ورود خودرو های وارداتی به بازار خودروی ایران خاطر نشان کرد: ۱۲۰۰ دستگاه خودروی خارجی در مقایسه با بازاری که شاید الان نزدیک به ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار خودرو کمبود عرضه داریم رقم خیلی ناچیزی است و به نظر من تاثیر زیادی ندارد.

صدرایی به شرط بلوکه شدن ودیعه ۵۰۰ میلیون تومانی در حساب وکالتی متقاضیان خودروهای خارجی انتقاد کرد و گفت: تا الان حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر برای خرید خودروی خارجی ثبت‌نام کرده‌اند و انتظار می‌ رود با تمدید زمان ثبت‌ نام این عدد به ۱۰۰ هزار نفر برسد اگر ما همان عدد ۱۰۰ هزار نفر را در نظر بگیریم با توجه به اینکه گفته شده است قیمت خودروهای وارداتی بین یک میلیارد تا چند میلیارد تومان است بدیهی است که اکثر ثبت نام کنندگان سرمایه‌گذاران هستند و مصرف‌کننده واقعی نیستند چون مصرف‌کننده به دنبال این است که توانایی خرید چه خودرویی دارد و برند و مدل آن چیست اما در این مرحله هنوز هیچ چیزی مشخص نیست.

کارشناس بازار خودرو با بیان اینکه در واردات خودرو های خارجی باید ماشین هایی با تنوع بیشتری وارد شود، ادامه داد: در این صورت این راهکار می‌توانست طیف بیشتری از قشر جامعه را دربرگیرد اما متاسفانه در بازار خودرو ما درگیر چند موضوع هستیم چرا که اگر هدف از واردات خودرو این است که بازار به تعادل و ثبات برسد باید به این واقعیت توجه شود که خلأ بازار ما در بخش خودروهای ارزان‌ قیمت و اقتصادی است به همین دلیل خودروهای میلیاردی عملا هیچ کمکی نه به رقابت و نه به تعادل بازار نخواهد کرد.

عرضه خودرو در بورس کالا راهگشا نخواهد بود

بر سر عرضه خودرو در بورس کالا از همان ابتدا بحث های زیادی به پا شد. در این راستا، موضع برخی نمایندگان مجلس تند و انتقادی بود و عرضه خودرو در بورس را به نفع خودروسازان و دلالان می دانستند و حالا هم مجلسی‌ ها شرط جدیدی برای عرضه خودرو در بورس کالا تعیین کرده‌اند.

کارشناس بازار خودرو در این باره گفت: دخالت دولت هم در روند قیمت‌گذاری و هم توزیع خودرو، چه سامانه یکپارچه خودرو باشد چه بورس کالا باشد، اشتباه است.

صدرایی با بیان اینکه آزموده را آزمودن خطاست، اعلام کرد: از طرفی به خودروساز فشار می‌آورند که تولید باید بالا برود و از طرفی تقاضا را محدود می‌کنند و آن را با شرط و شروط همراه می‌کنند که این یک پارادوکس  غمگین است.

وی ادامه داد: اگر خودرو کالایی سرمایه‌ای است که جای آن باید در بورس باشد. اما اگر کالایی مصرفی است که جای کالای مصرفی در بورس نباید باشد. تنها نقشی که بورس دارد این است که شما تقاضای شفاف را به جامعه نشان خواهید داد و به بازار اعلام خواهید کرد که با اخباری که از بورس بیرون می‌آید چقدر برای یک خودرو تقاضا است و چقدر برای آن عرضه وجود دارد. درواقع شفاف نشان می‌دهید که چقدر جا برای دلالان و مافیایی است که پشت آن هستند تا قیمت ماشین را در بازار بالا ببرند.

کارشناس بازار خودرو با بیان اینکه با این شرایط عملا بورس کارساز نیست، افزود: بورس تنها زمانی می‌تواند تا حدود کوتاه‌ مدت و مقطعی کارساز باشد که عرضه خودرو به صورت منظم و در حجم زیاد در آن صورت بگیرد که اگر این اتفاق بیفتد باز به بورس نیازی نیست چون در شرایط عادی بازار که عرضه منظم و زیاد و متناسب با نیاز انجام بشود بازار به تعادل می‌رسد و قیمت‌ها مانند سال‌های ۹۴ یا ۹۵ واقعی شکل می‌گیرد.

کارشناس بازار خودرو در واکنش به خبر عرضه ۵۰۰ هزار خودروی داخلی در سامانه یک پارچه فروش خودرو هم گفت: این اتفاق می‌تواند موثر باشد و حداقل مقداری بازار را به تعادل برساند البته در صورتی که مدیریت درستی صورت بگیرد. این طرح نمونه ای از طرح پیش‌فروش است. اما باید دید که اگر ۵۰۰ هزار خودرو در بورس کالا وارد شود دقیقا چند درصد از مصرف‌کنندگان واقعی به بورس دسترسی دارند که در واقعیت می‌بینیم هنوز خیلی‌ها حتی کد بورسی ندارند پس در صورت مدیریت و عرضه نادرست، مجددا دست دلالان بیشتر باز می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آتی

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آتی

صدرایی در مورد وضعیت بازار خودرو در روز های آینده هم خاطر نشان کرد: امر محرز این است که بازار خودروی ایران تحت تاثیر نوسانات دلار می باشد و تا زمانی که قیمت ارز به ثبات واقعی نرسد و نوسانات اقتصادی حل نشود مردم از ترس بی ارزش شدن پول خود به بازارهای مالی هجوم برده و همه دارایی‌های خود را تبدیل به کالاهای با ارزش می‌کنند که در این میان یکی از محبوب‌ترین کالاهای سرمایه‌ای که نگهداری و دردسر کمتری دارد قطعا خودرو است.

کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: درواقع، اگر شرایط اقتصادی و سیاسی کشور ثبات داشت و قیمت دلار هم برای ۲ تا ۳ سال مثلا روی ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان ثابت بود دیگر کسی روی خودرو سرمایه‌گذاری نمی‌کرد اما الان با وجودی که قیمت خودرو ۱۰ برابر شده است هنوز این همه تقاضا وجود دارد. البته این تقاضا برای سرمایه‌گذارانی است که مصرف‌کننده حقیقی نیستند.

صدرایی افزود: بر این اساس، تا زمانی که ما مسائل بزرگ اقتصادی را درست نکنیم بازار خودروی ایران همچنان نوسان دارد و تقاضاهای هیجانی و احساسی به بازار اضافه می شود. شاید در این میان عرضه ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو داخلی موثر و کارآمد واقع شود اما چنانچه مشکلات ما در سطح کلان حل نشود ۳ تا ۴ ماه بعد دوباره شاهد همین روند در بازار خودرو خواهیم بود.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 825 توسط successpress و در روز یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۵۱:۵۶
© Copyright 2023 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 821
۱۳ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۸:۱۷

خانه سلبریتی های ایرانی کجاست؟

برخی از سلبریتی ها هستند که به سبک های خاصی گرایش دارند. برخی دیگر خود معمار هستند و دکوراسیون های خاص خود را طراحی کرده اند. اما در بین آنها نیز هستند که به سبک های مدرن و جدید و نیز سنتی علاقه دارند. در این پست قصد داریم تا به شما در تمامی این

برخی از سلبریتی ها هستند که به سبک های خاصی گرایش دارند. برخی دیگر خود معمار هستند و دکوراسیون های خاص خود را طراحی کرده اند. اما در بین آنها نیز هستند که به سبک های مدرن و جدید و نیز سنتی علاقه دارند. در این پست قصد داریم تا به شما در تمامی این موارد اطلاعات دهیم. این موارد از جمله دلایلی می باشد که قیمت آپارتمان ها در فرمانیه و دیگر محله های تهران بسیار بالامی باشد. یکی از منطقه هایی که برای خرید ملک بسیار عالی می باشد فرمانیه تهران می باشد، این منطقه از جمله گزینه هایی میباشد که برای خرید ملک بسیار مناسب بوده و از سوی دیگر این ناحیه از جمله نواحی می باشد که می توانید برای خرید ملک در فرمانیه منطقه ۱ تهران در نظر داشته باشید.

خانه های فرمانیه تهران

از جمله محله های بسیار عالی که در تهران برای سکونت می توانید در نظر داشته باشید فرمانیه تهران میباشد. این منطقه در دسته گران ترین محله هایی که در تهران می باشد قرار دارد و از سوی دیگر این محله از جمله محله های لوکس در تهران به شمار می آید.

خانه سلبریتی ها در فرمانیه

کتایون ریاحی از جمله بازیگران مطرح در کشور می باشد که در دسته بازیگران بسیار باسابقه قرار دارد و از جمله سلبریتی هایی می باشد که درفرمانیه زندگی می کنند. ریاحی با نویسندگی برای کودکان آغاز و با فیلم خبرچین به سینما آمد. اما فیلم در نیمه راه متوقف شد و او برای بازی در فیلم پاییزان انتخاب شد. در آن زمان در سینما چندان موفق نبود اما با بازی در مجموعه پدرسالار توانست خود را مطرح کند و حضور او در مجموعه‌های روزهای زندگی و به‌ویژه مجموعهٔ تلویزیونی پس از باران از او چهره‌ای شناخته‌شده ساخت. خانه این بازیگر در فرمانیه تهران می باشد که با انتشار تصویری از خانه خود به دکوراسیون منزل خود را نمایش داد.

کتایون ریاحی

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 821 توسط successpress و در روز شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۷:۲۵
© Copyright 2023 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر