شماره : 920
۲۸ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۳

قوانین خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه یکی از پرطرفدار ترین سرمایه گذاری ایرانی ها...؛

قوانین خرید ملک ۲۰۲۳ در ترکیه

در ادامه به بررسی قوانین کلی خرید ملک در ترکیه پرداخته ایم:

 • عقد قولنامه تنها در بنگاه های مشاورین رسمی املاک این کشور امکان پذیر خواهد بود.
 • اگر ملکی را به ارزش ۴۰۰ هزار دلار خریداری کنید میتوانید نسبت به اخذ شهروندی در ترکیه اقدام کنید.
 • ایرانی ها اجازه خرید انواع ملک، زمین، خانه و املاک اداری تجاری را دارند.
 • اگر زمین را با هدف ساخت ملک خریداری میکنید، باید در طول دو سال نسبت به ساخت خانه اقدام کرده باشید.
 • خارجی ها تنها میتوانند ۱۰ درصد هر ناحیه ای از محله های ترکیه را خریداری کنند.
 • در مناطق امنیتی ترکیه اجازه خرید ملک ندارید.
 • برای خرید ملک باید از کشور هایی باشید که مجاز به خرید ملک در ترکیه میباشند؛ ایران از کشور های مجاز در این زمینه است.
 • نکته حائز اهمیت خرید ملک در ترکیه این است که، برای اخذ اقامت و شهروندی باید از شخص ترک ملک را خریداری کنید.

قوانین جدید ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه در سال جاری، قانون جدیدی ارائه شده است؛ اداره مهاجرت ترکیه اعلام کرده، با خرید ملک در برخی مناطق ترکیه منجر به دریافت اقامت در این کشور نخواهید شد. مناطقی نظیر:

منطقه فاتیح: باخرید خانه در این منطقه نه تنها اقامت ترکیه را دریافت نمیکنید بلکه اجازه، اجاره خانه را نخواهید داشت. تنها دانشجویان میتوانند در منطقه فاتیح نسبت به اجاره خانه اقدام کنند.

منطقه اسنیورت: منطقه اسنیورت، از جمله مناطقی است که تنها با خرید خانه میتوانید نسبت به اخذ اقامت اقدام کنید. و با اجاره خانه اقامت شما مورد قبول نخواهد بود.

قدم به قدم خرید ملک در ترکیه

بسیار از ایرانیان، به دنبال خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه هستند، این امر میتواند علل متفاوتی داشته باشد برخی تنها به دنبال سرمایه گذاری بسیار پر سود و آینده دار هستند و برخی دیگر این کشور را سکوی پرتابی برای رسیدن به کشور های اروپا و آمریکا میدانند.

 • در اولین قدم باید به این کشور سفر کنید و املاک ترکیه را مشاهده کنید.
 • دومین قدم خرید ملک در ترکیه این است که باید ملک انتخابی شما توسط کارشناسان شهرداری ارزشگذاری شود.
 • در سومین قدم باید نسبت به پیش پرداخت ملک به حساب مالک اقدام کنید.
 • قدم چهارم واریز باقی مانده مبلغ میباشد.
 • در نهایت کمتر از یک هفته سند مالکیت شما آماده خواهد شد.
ثبت شده در سایت راز موفقیت طی شماره 920 توسط successpress و در روز یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۳:۳۴
© Copyright 2024 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 917
۲۸ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱

پیش بینی قیمت مسکن تا ۲ ماه آینده

پیش بینی بازار مسکن در دو ماه آینده کار بسیار دشواری بوده و به همین راحتی ها امکان پذیر نمیباشد.؛

بازار مسکن در تهران

سرمایه گذاری ملکی همیشه در ایران مورد توجه قرار داشته که این سرمایه گذاری به ویژه در پایتخت بسیار بیشتر مورد تقاضا قرار گرفته است. با خرید ملک در تهران میتوانید آینده بسیار درخشانی را در زمینه سرمایه گذاری داشته باشید. قیمت مسکن در تهران باتوجه به موقعیت قرار گیری و سال ساخت ملک متغیر میباشد. پیش بینی میشود در آینده شاهد افزایش قیمت در زمینه املاک خواهیم بود؛ به همین جهت بسیاری از افراد سرمایه دار به دنبال خرید ملک هستند؛ البته فعالان بازار ملک، درحال حاضر ترجیح میدهند سرمایه خود را نگهدارند و این ریسک را به جان خریده اند.

اقتصاد ایران و بازار ملک

باتوجه به اوضاع اقتصادی ایران و افزایش تورم در ایران نمیتوان نسبت به کاهش یا افزایش و ثبات هزینه ملک در ایران نظری قطعی داد با این حال در ادامه به بررسی اوضاع املاک در ایران باتوجه به نظریه سهام داران و فعالان بازار ملک پرداخته ایم.
برخی از فعالان این بازار معتقدند، اوضاع تولید مسکن مانند سالهای اخیر ادامه خواهد داشت و هیچ امیدی به کاهش قیمت مسکن نمیباشد.
باید گفت تنها راه کاهش التهاب در بازار مسکن، ورود سرمایه گذاران در این بازار میباشد. با پیش فروش مسکن میتوانیم امیدوار به رونق تولید مسکن باشیم. تشویق سرمایه گذاران در سرمایه گذاری ملکی به عهده دولت بوده و با کنترل سرمایه، سرمایه گذاران میتوانند بازار مسکن را نیز کنترل کنند. در ادامه روند کنترل تولید مسکن میتوانیم نسبت به کنترل تورم نیز قدم های مثبتی داشته باشیم.

ثبت شده در سایت راز موفقیت طی شماره 917 توسط successpress و در روز یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۱:۳۲
© Copyright 2024 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 912
۲۸ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵

سرمایه گذاری در سعادت آباد سودآور است یا خیر؟

برای خرید ملک و زندگی در تهران منطقه 2 تهران یکی از محله هایی می باشد که به شما پیشنهاد می شود.؛

سعادت آباد یکی از محله های خوش نام شمال غرب تهران بوده که امروزه سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب کرده است. اما آیا واقعا سرمایه گذاری در سعادت آباد با خرید آپارتمان می تواند گزینه ای مناسب و سود آور باشد یا خیر؟ این یکی از سوالات اساسی می باشد که در چند مدت گذشته مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از افراد به دنبال جواب این سوال می باشند، چرا که این موضوع می تواند برای برخی از افراد یک سرمایه گذاری بزرگی به شمار آید که زندگیشان را دچار دگرگونی می کند. از این رو می باشد که با ما همراه باشید.

خرید ملک و سرمایه گذاری در منطقه 2 تهران با املاک مثلث

چرا خرید آپارتمان در سعادت آباد گزینه اول سرمایه گذاران است؟

در ماه های اخیر سرمایه گذاران زیادی نسبت به خرید آپارتمان در سعادت آباد روی آورده اند. از سوی دیگر یکی از مواردی که باید به آن دقت کنید این است که قیمت های ملکی در این منطقه به نسبت دیگر محله های که در منطقه ۲ تهران قرار دارد از نظر امکانات به نسبت دیگر محله هایی که در منطقه ۲ تهران قرار دارد از امکانات بهتری برخوردار است. اما قرارداد هایی که در این منطقه صورت گرفته است بیشتر محدود به رهن و اجاره ملک و آپارتمان در سعادت آباد تهران می باشد.

مهم ترین معیار ها برای سرمایه گذاری در سعادت آباد چیست؟

در بالا تعدادی از معیارها برای سرمایه گذاری بیان شد. احتمالا دارید به این موضوع فکر می کنید که پس قیمت چی؟ نکته ماجرا دقیقا همینجا است. سعادت آباد ویژگی های منحصر به فرد و جذابی دارد. همچنین می تواند تجربه زندگی در یک محله خوب را به شما هدیه دهد. اما قیمت آن منطقی و منصفانه نمی باشد.

برای سرمایه گذاری در سعادت آباد خرید آپارتمان بهتر است یا زمین کلنگی؟

یکی دیگر از مواردی که برای سرمایه گذاری در محله سعادت آباد بیان می شود، خرید زمین کلنگی می باشد. بسیاری از افراد فکر می کنند خرید زمین کلنگی پرسود تر از خرید آپارتمان در سعادت آباد می باشد. اما طبق نظر متخصصین و مشاورین معتبر املاک، برای سرمایه گذاری در محله سعادت آباد خرید آپارتمان پرسودتر، منطقی تر و راحت تر از خرید زمین کلنگی در محله سعادت آباد تهران می باشد. در این حوزه ها یکی از بهترین گزینه هایی که میتوانیم به شما پیشنهاد کنیم املاک مثلث می باشد که با ارائه بهترین و کامل ترین فایل ها می تواند شما را به بهترین گزینه برای خرید ملک و سرمایه گذاری در این منطقه برساند.

خرید ملک در شهرک غرب تهران | ویلایی های شهرک غرب

آیا درسعادت آباد آپارتمان بخرم؟

خرید آپارتمان در سعادت آباد می تواند دو جنبه داشته باشد. جنبه اول سرمایه گذاری و جنب دوم زندگی در آپارتمان های لوکس و باکیفیت در این منطقه می باشد. اگر صرفا هدفتان از خرید آپارتمان زندگی در محله ایی خوش نام است، سعادت آباد می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.

اما اگر هدف سرمایه گذاری را دنبال می کنید ویا میخواهید با خرید خانه ایی برای زندگی، سرمایه گذاری هم کرده باشید و با یک تیر دونشان زده باشید، باید به بررسی بیشتری از این محله بپردازید.
قیمت آپارتمان در سعادت آباد بالا می باشد و شما نسبت به مبلغی که پرداخت می کنید، ملکی به ارزش آن پول دریافت نمی کنید. اگر می خواهید برای خرید آپارتمان به سراغ سعادت آباد تهران بروید، می توانید با همان هزینه، آپارتمانی در محله دیگر مانند شهرک غرب ولی ملکی بهتر و بزرگتر خریداری نمایید. با خرید ملک در این منطقه می توانید با همان هزینه سازه ای باکیفیت تر و امکانات بهتری را دریافت کنید.

رشد قیمت آپارتمان در سعادت آباد بیشتر است یا شهرک غرب؟

رشد قیمت خانه در شهرک غرب نیز بسیار به سعادت آباد نزدیک می باشد. یعنی شما با خرید خانه ایی بزرگتر در محله شهرک غرب می توانید به اندازه خرید آپارتمانی کوچک تر در سعادت آباد با همان پول، سود کنید. شما در شهرک غرب تهران میتوانید از ترافیک و خیابان های بسیار باریک سعادت آباد تهران دور باشید و به راحتی در خیابان های عریض شهرک غرب رانندگی آسوده ای داشته باشید.

خرید آپارتمان در سعادت آباد | خرید ویلایی در سعادت آباد تهران

با تمام این تفاسیر، انتخاب با خود شما می باشد و این شما هستید که باید بین خرید آپارتمان با قیمت گزاف در سعادت آباد یا محله های دیگر انتخاب نمایید. البته منصفانه است بگوییم که هیچ محلی در غرب تهران به اندازه ی سعادت آباد لاکچری نمی باشد و اگر سرمایه گذاری یا خرید آپارتمان در محله ای لاکچری برای شما حائز اهمیت می باشد، سعادت آباد بهترین گزینه در شمال غرب تهران است.

ثبت شده در سایت راز موفقیت طی شماره 912 توسط successpress و در روز یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۵:۱۸
© Copyright 2024 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 903
۱۶ / ۲ / ۱۴۰۲ - ۶:۲۷

کاربرد ژئوکامپوزیت در پروژه های عمرانی و ساختمانی؛

کاربرد ژئوکامپوزیت در پروژه های عمرانی و ساختمانی

ژئوکامپوزیت‌ ها، به دلیل ویژگی‌ های زیاد به عنوان یک ماده ساختمانی پرکاربرد است دارای مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی و تغییرات دمایی و قابلیت جذب ضربه و شوک را داراست.؛

ژئوکامپوزیت یکی از مصالح جدید و نوین در صنعت ساختمانی است که از ترکیب دو یا چند لایه‌ی مختلف به دست می‌آید. در این ماده، لایه‌ های مختلف از جمله غشای پلاستیکی، فیبرهای شیشه‌ای و نسوز، فیلترهای آب و… با هم ترکیب شده‌ اند. ژئوکامپوزیت‌ها به عنوان یک ماده چند منظوره در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به بررسی بیشتری درباره ژئوکامپوزیت و کاربردهای آن در پروژه‌ های ساختمانی می‌ پردازیم.

ژئوکامپوزیت‌ ها، به دلیل ویژگی‌ های خاصی که دارند، به عنوان یک ماده ساختمانی پرکاربرد محسوب می‌ شوند. این ماده دارای مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی و تغییرات دمایی است و همچنین قابلیت جذب ضربه و شوک را داراست. از دیگر ویژگی‌های این ماده می‌توان به مقاومت بالا در برابر خوردگی، سایش و شکستگی، انعطاف پذیری و سبک بودن آن اشاره کرد.

از کاربردهای ژئوکامپوزیت‌ ها در ساختمان‌ ها می‌توان به ساخت دیوارهای حائل و پشتیبانی، تثبیت ساحل‌ ها و کنترل جریان آب، ساخت سازه‌ های پل، تثبیت خاک و کنترل رطوبت، ساخت تونل‌ ها، مخازن و صندوق‌ های ذخیره آب، سقف‌ های شیروانی، محوطه‌ سازی و تزئینات پارک‌ ها و باغ‌ ها، ساخت دیوارهای حائل و حفاظ‌ ها اشاره کرد.

با توجه به این که ژئوکامپوزیت‌ ها به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند، در برابر عوامل مختلف مقاومت بالایی دارند، استفاده از آن‌ها در پروژه‌های ساختمانی باعث صرفه‌جویی در هزینه و افزایش عمر پروژه می‌شود.

شرکت ژئوخانجانی یکی از شرکت‌ های برتر و معتبر در زمینه ساخت و تولید مواد ژئوتکنیکال و ژئوپلیمرهاست. این شرکت تلاش دارد تا با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید و فناوری‌های پیشرفته، محصولات با کیفیت و پایداری بالا را به بازار عرضه کند و خدمات مهندسی و مشاوره‌ای را به مشتریان خود ارائه دهد. در صورت تمایل به همکاری با شرکت ژئوخانجانی، می‌توانید با واحد فروش و بازاریابی این شرکت(۰۲۱۸۸۰۰۹۸۶۱-۰۹۱۲۰۲۰۴۹۵۲) تماس بگیرید و درخواست خود را ارائه کنید و یا به وبسایت ما (www.geokhanjani.com) مراجعه کنید.

ژئوکامپوزیت چیست و چه کاربردی دارد

ژئوکامپوزیت چیست

ژئوکامپوزیت یک نوع ماده ساختمانی است که از ترکیب دو یا چند لایه‌ ی مختلف به دست می‌آید. در این ماده، لایه‌ های مختلف از جمله غشای پلاستیکی، فیبرهای شیشه‌ای و نسوز، فیلترهای آب و… با هم ترکیب شده‌اند. ژئوکامپوزیت‌ ها به عنوان یک ماده چند منظوره در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ماده دارای ویژگی‌ هایی مانند مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی و تغییرات دمایی، مقاومت بالا در برابر خوردگی، سایش و شکستگی، جذب ضربه و شوک، انعطاف پذیری و سبک بودن است.

ساختار ژئوکامپوزیت

ساختار ژئوکامپوزیت‌ها به شکل ترکیبی از لایه‌های مختلف است که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند. ساختار یک ژئوکامپوزیت ممکن است شامل لایه‌های زیر باشد:

لایه بیرونی: این لایه معمولاً از پلاستیک یا مواد مشابه ساخته شده است و برای محافظت از ماده ژئوکامپوزیت در برابر عوامل مختلف مانند رطوبت، خوردگی و فرسایش استفاده می‌شود.

ماتریس: معمولاً از پلیمرهای مقاوم استفاده می‌شود که برای تثبیت فیبرها و دیگر مواد ارائه شده در ماده ژئوکامپوزیت استفاده می‌شود. ماتریس ممکن است شامل پلی‌استرها، پلی‌اولفین‌ها، اپوکسی‌ها و سیلیکون‌ها باشد.

فیبرها: این لایه شامل موادی مانند فیبر شیشه‌ای، کربن، زئولیت و چوب است. فیبرها به عنوان قابلمه‌سازی درون ماتریس بکار می‌روند تا مانع پخش و جدایی آن‌ها شود.

پرکننده‌ها: این لایه شامل موادی مانند سیلیس، خاک رس و نانوذرات است که به منظور افزایش مقاومت و مانع سستی ماده ژئوکامپوزیت استفاده می‌ شود.

فیلرها: این لایه شامل موادی مانند ذرات کربن، پودر الماس و نانوذرات است که به منظور افزایش خواص ماده ژئوکامپوزیت مانند مقاومت در برابر حرارت و جذب ضربه و شوک استفاده می‌شود.

با توجه به نیاز و کاربرد مورد نظر، ساختار ژئوکامپوزیت ممکن است شامل ترکیبات مختلفی از این لایه‌ ها باشد.

ویژگی های ژئوکامپوزیت

ژئوکامپوزیت‌ ها دارای ویژگی‌های متعددی هستند که آن‌ها را به یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد تبدیل کرده‌اند. برخی از ویژگی‌های مهم ژئوکامپوزیت‌ها عبارتند از:

مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی: ژئوکامپوزیت‌ها دارای مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط آب و هوایی نظیر باران، برف، خشکسالی و تغییرات دمایی هستند.

مقاومت در برابر خوردگی، سایش و شکستگی: این ماده دارای مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی، سایش و شکستگی است و از این جهت می‌تواند در پروژه‌های ساختمانی با عمر طولانی مورد استفاده قرار گیرد.

جذب ضربه و شوک: ژئوکامپوزیت‌ها دارای ویژگی جذب ضربه بسیار بالا هستند و می‌توانند در ساخت اجزای پشتیبانی و حائل سازی استفاده شوند.

انعطاف پذیری: ژئوکامپوزیت‌ها دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و می‌توانند در ساخت قطعاتی که نیاز به انعطاف دارند، مانند دیوارهای رانده استفاده شوند.

سبک بودن: ژئوکامپوزیت‌ها دارای وزن سبکی هستند و می‌توانند در ساخت قطعاتی که نیاز به وزن سبک دارند، مانند سقف‌های شیروانی استفاده شوند.

مقاومت در برابر حرارت: ژئوکامپوزیت‌ها دارای مقاومت بالا در برابر حرارت هستند و می‌توانند در پروژه‌هایی که به دمای بالا نیاز دارند، مانند تونل‌ها استفاده شوند.

پایداری در برابر UV: ژئوکامپوزیت‌ها دارای پایداری بالایی در برابر تابش نور خورشید (UV) هستند و می‌توانند در پروژه‌هایی که به دوام و پایداری در برابر تابش نور خورشید نیاز دارند، مانند حائل‌های سبک استفاده شوند.

شرکت ژئوخانجانی تولیدکننده و عرضه کننده محصولات ژئوکامپوزیت است برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

خصوصیات و ویژگی های ژئوکامپوزیت شرکت ژئوخانجانی چیست

انواع ژئوکامپوزیت

ژئوکامپوزیت‌ها دارای ویژگی‌های متعددی هستند که آن‌ها را به یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد تبدیل کرده‌اند. برخی از ویژگی‌های مهم ژئوکامپوزیت‌ها عبارتند از:

ژئوکامپوزیت‌ های نسوز

این نوع از ژئوکامپوزیت‌ها دارای ویژگی عدم آتش‌سوزی بوده و در پروژه‌هایی که به دلیل حساسیت به آتش خطراتی وجود دارد، مانند محوطه‌های پارکینگ، تونل‌ها و ساختمان‌های عمومی استفاده می‌شود.

ژئوکامپوزیت‌ های نفوذپذیر آب

این نوع از ژئوکامپوزیت‌ها در ساخت حائل‌های رانده و سیستم‌های آبیاری و جذب آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از ژئوکامپوزیت‌ها دارای ویژگی‌های مثل نفوذپذیری و پایداری در برابر شرایط مختلف آبی است.

ژئوکامپوزیت‌ های مقاوم در برابر شکستگی

این نوع از ژئوکامپوزیت‌ها دارای ویژگی مقاومت بالا در برابر شکستگی و خرد شدن است. به عنوان مثال، این ژئوکامپوزیت‌ها در ساخت دیوارهای ساحلی، بنادر و سدها استفاده می‌شوند.

ژئوکامپوزیت‌های با دوامی بالا

این نوع از ژئوکامپوزیت‌ ها دارای ویژگی دوام بسیار بالا است و می‌تواند در ساخت پروژه‌هایی که به دوام و استحکام بالایی نیاز دارند، مانند پل‌ها، لوله‌های فولادی، تونل‌ها و پروژه‌های حفاری استفاده شود.

کاربرد ژئوکامپوزیت در پروژه های ساختمانی

ژئوکامپوزیت‌ها به دلایل مختلف در پروژه‌های ساختمانی و تأسیساتی استفاده می‌شوند. برخی از کاربردهای ژئوکامپوزیت در پروژه‌های ساختمانی عبارتند از:

تثبیت خاک: ژئوکامپوزیت‌ها جهت تثبیت و تقویت خاک با کیفیت ضعیف و شیب بالا که نمی‌توان در آن ساختمانی احداث کرد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

حائل‌ های رانده: ژئوکامپوزیت‌ ها در ساخت حائل‌ های رانده که به عنوان یک پشتیبانی برای انحراف زمین هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سدیاب‌ ها: در ساخت سدیاب‌ها، ژئوکامپوزیت‌ها به دلیل دوام و مقاومت بالای خود در برابر فشار آب و شرایط مختلف آبی در نگهداری از سدیاب‌ها کاربرد دارند.

تأسیسات نفت و گاز: ژئوکامپوزیت‌ها در ساخت لوله‌ها، پله‌ها، بالابرها و تجهیزات دیگری که در صنعت نفت و گاز استفاده می‌شوند، کاربرد دارند.

پروژه‌ های راه‌ سازی: ژئوکامپوزیت‌ها در ساخت پل‌ها، تونل‌ها و محوطه‌های پارکینگ به دلیل دوام و مقاومت بالای خود در برابر فشار، عوامل جوی و شرایط سخت کاربرد دارند.

فضاهای سبز: ژئوکامپوزیت‌ها به دلیل ویژگی‌های مثل مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی، قابلیت جذب ضربه، و جذب صدا در ساخت فضاهای سبز و پوشش گیاهی به کار می‌روند.

استفاده از ژئوکامپوزیت در ساخت سدها و تصفیه خانه ها

ژئوکامپوزیت‌ ها در سدها و تصفیه خانه‌ ها به دلیل ویژگی‌ های مثل مقاومت در برابر فشار آب، پایداری در برابر شرایط مختلف آبی و عدم نیاز به نگهداری و تعمیرات مداوم، مورد استفاده قرار می‌ گیرند. برخی از کاربردهای ژئوکامپوزیت در سدها و تصفیه خانه‌ها عبارتند از:

لایروبی و تقویت روبازها

ژئوکامپوزیت‌ها در سدها جهت لایروبی و تقویت روبازها به صورت پوشش‌ های ضداستحکام و با مقاومت بالا به کار می‌ روند.

پوشش حفاظتی سدها

ژئوکامپوزیت‌ها در سدها جهت پوشش حفاظتی از دیواره‌ها و سطح‌های مختلف سد به کار می‌ روند.

محافظت لوله‌ ها و مخازن

ژئوکامپوزیت‌ها در سدها و تصفیه خانه‌ها جهت محافظت لوله‌ها و مخازن به کار می‌روند.

دیواره‌ های محافظ

ژئوکامپوزیت‌ها جهت ساخت دیواره‌های محافظ در اطراف سدها و تصفیه خانه‌ها به کار می‌روند.

ساخت استخر‌های تجمیع و بسپاره‌ ها

در ساخت استخر‌های تجمیع آب و بسپاره‌ها، ژئوکامپوزیت‌ها به عنوان یک پوشش جلوگیری از نفوذ آب به بیرون به کار می‌روند.

پوشش‌ های ضد لغزش

ژئوکامپوزیت‌ها در تصفیه خانه‌ها جهت پوشش‌های ضد لغزش به کار می‌روند که از آسیب به تجهیزات و همچنین افزایش ایمنی کارکنان جلوگیری می‌کنند.

کاربرد ژئوکامپوزیت در صنعت چیست کاربرد ژئوکامپوزیت در پروژه های ساختمانی چیست

استفاده از ژئوکامپوزیت در ساخت لوله های فاضلاب

ژئوکامپوزیت‌ ها در ساخت لوله‌ های فاضلاب به دلیل ویژگی‌ های مثل مقاومت در برابر فشار، عدم خوردگی، عدم نیاز به نگهداری و تعمیرات مداوم، کاهش هزینه‌های بهره‌برداری و زمان صرف شده برای تعمیرات و بازسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از کاربردهای ژئوکامپوزیت در ساخت لوله‌های فاضلاب عبارتند از:

بازسازی لوله‌های فاضلاب: ژئوکامپوزیت‌ها جهت بازسازی لوله‌های فاضلاب، تغذیه آب و گاز به کار می‌روند. در این روش، لوله‌های قدیمی با پوشش‌های ژئوکامپوزیتی تقویت شده و به یک لوله جدید تبدیل می‌شوند.

ساخت لوله‌های جدید: ژئوکامپوزیت‌ها جهت ساخت لوله‌های فاضلاب جدید به کار می‌روند. این نوع از لوله‌ها باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های بهره‌برداری و تعمیرات می‌شوند.

پوشش حفاظتی لوله‌ها: ژئوکامپوزیت‌ها جهت پوشش حفاظتی از دیواره‌های لوله‌های فاضلاب به کار می‌روند.

لوله‌های آب باران: در ساخت لوله‌های جمع‌آوری و انتقال آب باران، ژئوکامپوزیت‌ها به عنوان یک پوشش جلوگیری از نفوذ آب به بیرون به کار می‌روند.

ساخت فاضلاب‌های هوشمند: ژئوکامپوزیت‌ها در ساخت فاضلاب‌های هوشمند که قابلیت کنترل و مدیریت پارامترهای مختلف مانند pH و جریان را دارند، به کار می‌روند.

مزایای استفاده از ژئوکامپوزیت

مزایای استفاده از ژئوکامپوزیت‌ ها شامل:

کاهش هزینه و زمان ساخت

ژئوکامپوزیت‌ها به دلیل سبک بودن و قابل حمل بودن، باعث کاهش هزینه و زمان ساخت پروژه‌های عظیم می‌شوند.

بهبود عملکرد پایه سازی

ژئوکامپوزیت‌ها در پایه سازی بهبود عملکرد خاک، افزایش تحمل بار و کاهش ترک‌ها و حفره‌ها را فراهم می‌کنند.

افزایش مقاومت در برابر زلزله و سیلاب

ژئوکامپوزیت‌ها جهت افزایش مقاومت سازه‌ها در برابر زلزله، سیلاب و شرایط سخت آبی به کار می‌روند.

حفاظت از محیط زیست

ژئوکامپوزیت‌ها به دلیل قابلیت بازیافت و دوباره‌کاری، به حفظ محیط زیست کمک می‌کنند.

افزایش دوام

ژئوکامپوزیت‌ها در مقابل عوامل خوردگی، رطوبت و شیمیایی مانند جذب نفت و پستیساید، مقاومت بالایی دارند و دوام سازه را بالا می‌برند.

سهولت در استفاده

ژئوکامپوزیت‌ها به دلیل سهولت در استفاده، قابلیت تنظیم به شکل‌های مختلف و طراحی‌های متعدد، به راحتی قابل اجرا هستند.

نصب ژئوکامپوزیت در پایه سازی جاده ها

۱.تهیه و آماده‌سازی سطح: این مرحله شامل تمیز کردن و صاف کردن سطح پایه سازی است.
۲.نصب لایه ژئوتکستایل: بعد از آماده‌سازی سطح، لایه ژئوتکستایل روی سطح پایه سازی نصب می‌شود.
۳.نصب ژئوگرید: پس از نصب ژئوتکستایل، ژئوگرید مورد استفاده قرار می‌گیرد که به عنوان یک فضای خالی برای جذب فشارهای عمودی و افقی عمل می‌کند.
۴.تثبیت ژئوگرید: برای تثبیت ژئوگرید، از ابزارهای نصب مانند چوب، شدرول و غیره استفاده می‌شود.
۵.ریختن مصالح: در این مرحله، مصالح روی ژئوگرید ریخته می‌شود و به صورت معمول با کف پایه سازی تراکم داده می‌شود.

نصب ژئوکامپوزیت در دیوارهای حائل

۱.آماده‌ سازی سطح: در این مرحله، سطح دیوارهای حائل تمیز شده و نقاط ضعف و ترک‌ها با چسب پلیمری پر شده می‌شود.
۲.برش و نصب ژئوتکستایل: پس از آماده‌سازی سطح، قطعات ژئوتکستایل برش داده و روی سطح دیوار نصب می‌شود.
۳.برش و نصب ژئوممبران: پس از نصب ژئوتکستایل، ژئوممبران بریده و روی سطح دیوار نصب می‌شود.
۴.تثبیت ژئوممبران: برای تثبیت ژئوممبران، از ابزارهای نصب مانند چوب، شدرول و غیره استفاده می‌شود.
۵.پوشش ژئوممبران: در این مرحله، پوشش‌هایی مانند بتن و آجر بر روی ژئوممبران نصب می‌شود.

نصب ژئوکامپوزیت در سدها و تصفیه خانه ها

۱.آماده‌سازی سطح: در این مرحله، سطح سد یا تصفیه‌خانه تمیز شده و نقاط ضعف و ترک‌ها با چسب پلیمری پر شده می‌شود.
۲.نصب ژئوتکستایل: پس از آماده‌سازی سطح، قطعات ژئوتکستایل برش داده و روی سطح سد یا تصفیه‌خانه نصب می‌شود.
۳. برش و نصب ژئوممبران: پس از نصب ژئوتکستایل، ژئوممبران بریده و روی سطح سد یا تصفیه‌خانه نصب می‌شود.
۴. تثبیت ژئوممبران: برای تثبیت ژئوممبران، از ابزارهای نصب مانند چوب، شدرول و غیره استفاده می‌شود.
۵. پوشش ژئوممبران: در این مرحله، پوشش‌هایی مانند بتن بر روی ژئوممبران نصب می‌شود که به عنوان پوشش حفاظتی عمل می‌کند.
۶. سایر مراحل: به علاوه، مراحلی مانند تثبیت چوب و لوله‌ها جهت جذب فشار آب و دیگر پیمانکاری‌ها نیز در این نوع از پروژه‌ها صورت می‌گیرد.

توجه داشته باشید که برای نصب ژئوکامپوزیت در هر کدام از این پروژه‌ها، رعایت تمامی پارامترهای فنی بسیار حائز اهمیت است. به همین جهت، مشاوره با کارشناسان مجرب در زمینه نصب ژئوکامپوزیت پیشنهاد می‌شود.

نصب ژئوکامپوزیت در سدها و تصفیه خانه ها کاهش هزینه ها با ژئدوکامپوزیت

کاهش هزینه ها با ژئوکامپوززیت

استفاده از ژئوکامپوزیت می‌تواند در کاهش هزینه‌های پروژه‌های ساختمانی موثر باشد. چندین دلیل برای این موضوع وجود دارد:

کاهش نیاز به تجهیزات سنگین

برای نصب ژئوکامپوزیت نیاز به تجهیزات سنگینی نیست؛ برای نصب ژئوکامپوزیت‌ها نیاز به تعداد کمی از نیروی کاری است که می‌تواند هزینه را کاهش دهد.

کاهش زمان نصب

ژئوکامپوزیت‌ها به سرعت و سهولت قابل نصب هستند، به عنوان مثال، تعمیرات پل‌ها با استفاده از ژئوکامپوزیت‌ها به صورت سریع‌تر از روش‌های سنتی انجام می‌شوند.

کاهش هزینه مواد

ژئوکامپوزیت‌ها از موادی تشکیل شده‌اند که هزینه فرآیند تولید و تحویل آن‌ها به سایت پروژه کمتر است. همچنین، مقاومت ژئوکامپوزیت‌ها در برابر شکستن و خرد شدن آن‌ها باعث می‌شود کمتر نیاز به تعویض آن‌ها باشد که در نتیجه هزینه را کاهش می‌دهد.

کاهش هزینه نگهداری

ژئوکامپوزیت‌ها از جمله موادی هستند که نیاز به نگهداری کمی دارند، به عنوان مثال پس از نصب، تعمیرات و نگهداری آن‌ها کمتر است که هزینه را کاهش می‌دهد.

کاهش هزینه‌ های حمل و نقل

به دلیل وزن کم مواد ژئوکامپوزیت، هزینه حمل و نقل آن‌ها نیز کمتر است که در نتیجه هزینه کل پروژه را کاهش می‌دهد.

کلام آخر

با توجه به مزایای ژئوکامپوزیت در پروژه‌ های ساختمانی و کاربردهای آن، استفاده از این تکنولوژی می‌تواند بهبود و کاهش هزینه‌های پروژه‌ ها را به دنبال داشته باشد.

شرکت ژئوخانجانی به عنوان یکی از شرکت‌ های پیشرو در زمینه تولید و ارائه ژئوکامپوزیت‌ های مورد استفاده در پروژه‌های ساختمانی، با بهره‌گیری از تکنولوژی پیشرفته و تیم فنی مجرب و کارآزموده خود، به مشتریان خود خدماتی با کیفیت و قیمت مناسب ارائه می‌دهد. با بهره‌گیری از محصولات شرکت ژئوخانجانی، می‌ توانید از مزایای ژئوکامپوزیت برای پروژه‌ های ساختمانی خود بهره‌مند شوید و همچنین هزینه‌ های پروژه خود را کاهش دهید.

 

ثبت شده در سایت راز موفقیت طی شماره 903 توسط successpress و در روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۲۷:۴۵
© Copyright 2024 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 882
۲۴ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۸:۳۷

هر آنچه لازم است درباره ی ژئوممبران بدانید.

ژئوممبران چیست ؟ ژئوممبران یک نوع ورقه های غشایی سینتتیک با نفوذپذیری بسیار پایین است که تشکیل شده از پلیمرهایی با ویژگی‌های خاص است. این غشاها به عنوان فیلترهایی در فرایندهای جداسازی و پاکسازی مواد، از جمله تصفیه آب، تصفیه فاضلاب، تصفیه گاز، و همچنین در فرایندهایی مانند اسپری خشک کردن مواد مورد استفاده قرار

ژئوممبران چیست ؟

ژئوممبران یک نوع ورقه های غشایی سینتتیک با نفوذپذیری بسیار پایین است که تشکیل شده از پلیمرهایی با ویژگی‌های خاص است. این غشاها به عنوان فیلترهایی در فرایندهای جداسازی و پاکسازی مواد، از جمله تصفیه آب، تصفیه فاضلاب، تصفیه گاز، و همچنین در فرایندهایی مانند اسپری خشک کردن مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ارزان ترین ورق ژئوممبران

قیمت ورق ژئوممبران بسته به نوع، کیفیت و مشخصات آن متفاوت است و به طور کلی نمی‌توان از ارزان‌ترین ورق ژئوممبران صحبت کرد.
اگر می‌خواهید به دنبال ارزان‌ترین ورق ژئوممبران باشید، باید محل های تولید و توزیع محصولات را رصد کنید. اغلب در بازارهای صنعتی، ورق‌های ژئوممبران چینی با قیمت کمتری نسبت به سایر محصولات تولید و توزیع می‌شوند. با این حال، قبل از خرید هرگونه محصول، باید مطمئن شوید که کیفیت آن در حد قابل قبولی است و می‌توانید از آن در پروژه خود استفاده کنید.

ژئوممبران

مزایای ورق ژئوممبران

ورق های ژئوممبران دارای مزایای متعددی میباشد که به موارد زیر میتوان اشاره کرد :

 • مقاومت شیمیایی
 • انعطاف پذیری
 • نفوذپذیری کم
  مقاومت در برابر اشعه UV
 • عمر مفید طولانی
 • قابلیت نصب آسان
 • مقاومت در برابر ترکیدگی

ژئوکامپوزیت چیست؟

ژئوکامپوزیت یک مصالح ترکیبی است که شامل یک لایه زیرین از جنس ژئوتکستایل (یا پارچه‌ی پلیمری نسوز) و یک لایه بالایی از جنس ژئوپلیمر (یا پلیمر بتنی) می‌باشد .

از کاربردهای ژئوکامپوزیت در تاسیسات و زیرساخت ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. پشتیبانی و تقویت سازه ها: ژئوکامپوزیت ها برای پشتیبانی و تقویت سازه هایی مانند پل ها، نگهبان های جاده، میله های فرمان و دیوارهای حائل استفاده می شوند.
 2. کاهش جریان سطحی: ژئوکامپوزیت ها به عنوان پوشش های ضد جریان در سازه های آبی مانند سازه های سد و کانال ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 3.  مدیریت آب: ژئوکامپوزیت ها برای ساخت سدها، کانال ها، آبراهه ها و دیوارهای نگهبان مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 4.  مقاومت در برابر سیلاب: این ترکیبات به عنوان سد‌های حائل برای محافظت از سازه هایی مانند پست های برق و ساختمان ها در برابر سیل و آبگرفتگی مورد است.
 5. کاهش نفوذی خاک: ژئوکامپوزیت‌ها برای کاهش نفوذی خاک در سازه‌هایی مانند تونل‌ها، سد ها کاربرد دارد.

ژئوکامپوزیت

ژئوممبران مضرس چیست؟

ژئوممبران مضرس یک نوع ژئوممبران پلیمری است که از پلیمرهای ترموپلاستیکی ساخته شده است. این نوع ممبران برخلاف ژئوممبران‌های دیگر، دارای مقاومت بالایی در برابر شکستگی، اتصالات، ترکیدگی و سایر خرابی‌هاست. همچنین، ژئوممبران مضرس دارای ویژگی‌هایی نظیر مقاومت به تنش، خوردگی، اشعه ماوراء بنفش، حرارت و آب است. این نوع ژئوممبران در پروژه های مربوط به دفن زباله، استخراج از معدن، نگهداری مواد زائد و مهار زباله بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های ژئوممبران مضرس

ژئوممبران مضرس دارای ویژگی های زیادی میباشد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

• مقاومت در برابر پوسیدگی و خوردگی
• مقاومت در برابر رطوبت
• مقاومت در برابر تغییرات دما
• انعطاف پذیری و انسجام بالا
• قابلیت جوشکاری و چسباندن با سطوح دیگر
• عدم حساسیت به اشعه UV و خوردگی نوری
• مقاومت در برابر اثرات شیمیایی
• عدم نفوذپذیری به اکسیژن، دی‌اکسید کربن، نیتروژن و سایر گازها
• قابلیت بازیافت و استفاده مجدد

ژئوممبران مضرس

کاربرد صنعتی ژئوممبران مضرس

ژئوممبران مضرس، در صنایع مختلفی ازجمله صنعت ساختمانی , صنعت نفت و گاز, پروژه‌های آب, صنایع معدنی و صنایع کشاورزی کاربرد دارد .

درباره گروه صنعتی خانجانی

گروه صنعتی خانجانی پلیمر، مجری پروژه های ژئوتکنیک، عمران، کشاورزی، نفت، گاز، پتروشیمی و معدن و در اختیار داشتن پرسنل متخصص و حرفه ای در زمینه تولید، تضمین و کنترل کیفیت، لجستیک و بازرگانی بعنوان یکی از تخصصی ترین مجموعه های تولید مصالح ژئوسینتتیک (ژئوممبران، ژئوتکستایل، ژئوکامپوزیت، ژئوگرید و واتراستاپ طبق استاندارد های بین المللی حاکم بر صنعت پلاستیک) در صنایع مختلف عمرانی، نفت، گاز و پتروشیمی، سد سازی، راه سازی و تونل سازی در ایران، ارتقا کیفیت را با نگاهی مشتری مدارانه سرلوحه اقدامات خود قرارداده است.
در این راستا با حفظ تکیه گاه های اصلی مجموعه یعنی جلب رضایت مشتری، نیروی انسانی خلاق و دلسوز، دانش و اطلاعات و توانمندی های فنی در راستای بهبود مستمر فرآیندها و خدمات، پویایی در امر تحقیقات و ارتباط با همکاران معتبر، سیستم مدیریت یکپارچه را بر اساس استانداردهای ISO-14001 ،ISO-18001 ،ISO-9001 طراحی واجرا نموده است.
این مجموعه در نظر دارد با ارتقاء تشکیلات بازرگانی، بازاریابی، مالی، منابع انسانی، ارتباط با مشتری و امور کیفی ارائه سرویس های مربوطه و بهره گیری از روشهای مدرن تحقیق و توسعه و بازرگانی، توانمندی های واقعی خود و تمرکز تخصصی آنها ،در جهت بهبود کیفیت و تنوع ارائه خدمات و کسب سهم بازار بیشتر برنامه ریزی و اقدام نماید.

 

ثبت شده در سایت راز موفقیت طی شماره 882 توسط successpress و در روز چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۷:۳۷
© Copyright 2024 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 867
۲۰ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۶:۲۳

اتاق نشیمن با میز ناهارخوری و نحوه چیدمان آن؛

شکل اتاق نشیمن با میز ناهارخوری و نحوه چیدمان آنها

میز ناهارخوری و نحوه قرار دادن و چیدمان آن در اتاق های نشیمن یکی از سخت ترین کارهای طراحی داخلی بدون در نظر گرفتن قیمت ها و انواع میز ناهار خوری است، یکی از مهم ترین انواع مبلمانی است که باید در دسترس باشد.؛

اتاق نشیمن با میز ناهارخوری و نحوه چیدمان آن

میز ناهارخوری و نحوه قرار دادن و چیدمان آن در اتاق های نشیمن یکی از سخت ترین کارهای طراحی داخلی بدون در نظر گرفتن قیمت ها و انواع میز ناهار خوری است، یکی از مهم ترین انواع مبلمانی است که باید در دسترس باشد. در خانه ای با طراحی زیبا و مدرن دلیل سختی چیدمان آن در طراحی داخلی خانه به این دلیل است که باید فضای آپارتمان را به گونه ای چیدمان کنید که متناسب با مبلمان شما باشد و در عین کاربردی بودن زیبایی بصری منزلتان را حفظ کند.

به خصوص اگر محیط و اتاق جداگانه ای برای قرار دادن میز ناهارخوری ندارید و مجبور هستید بخشی از اتاق نشیمن خود را به این امر اختصاص دهید.

اما در ابتدای کار برای به دست آوردن چیدمان صحیح باید به ابعاد و ویژگی های تالار پذیرایی توجه کرد. تزیین تالارهای مستطیل شکل برخی از تالارهای پذیرایی به شکل مستطیل بوده و ابعاد کوچکی دارند، بنابراین برای به دست آوردن بهترین نوع چیدمان در این نوع فضاها، اولین اصل انتخاب و خرید مبلمان اولیه و متناسب با محیط است. یکی از بهترین نمونه های این نوع چیدمان را در این تصویر مشاهده می کنید.همانطور که می بینید در این نوع چیدمان برای اینکه خانه کوچک به نظر نرسد می توانید میز ناهارخوری خود را در قسمت هایکوچکتر هال که مبلمان جا نمی گیرد بچینید. همچنین اگر خانه شما دارای کفپوش پارکت یا سرامیک است، از پهن کردن فرش روی آن خودداری کنید تا محیط کوچکتر از قبل به نظر نرسد.

چیدمان میز ناهار خوری

چیدمان میز ناهارخوری در سالن های کوچک

چیدمان سالن های کوچک برای چیدمان فضاهای کوچکتر مانند عکسی که می بینید می توانید از میزهای گرد استفاده کنید. زیرا در محیط های کوچک این نوع میزها با اشغال فضای کمتر فضای قابل استفاده بیشتری ایجاد می کنند. در این شکل از چیدمان می توانید فضای اتاق نشیمن و مبلمان اتاق غذاخوری را در امتداد میز خود بچینید و با قرار دادن یک کتابخانه کوچک به جداسازی محیط اتاق کمک کنید. همانطور که می دانید رنگ ها نقش مهمی در زیبایی و نحوه دیدن اندازه خانه دارند، بنابراین با انتخاب رنگ های روشن مانند سفید در رنگ آمیزی دیوارهای این محیط، آن را بزرگتر نشان دهید.همچنین اگر می خواهید از آینه برای تزیین این قسمت از خانه استفاده کنید. بهتر است آنها را دقیقا روی دیوار روبروی پنجره نصب کنید تا با انعکاس نور روشن به داخل خانه، جلوه بهتری از هر دو به شما بدهند. از نظر نور و زیبایی بصری چیدمان میز ناهارخوری، سمت راست یا چپ سالن بهترین مکان است برای چیدمان میز ناهارخوری بهتر سمت راست درب ورودی و مبل ها در سمت چپ سالن می باشد.

چجوری میز ناهاخوری بچینیم

در این نوع چیدمان، استفاده از صندلی های رنگ گرم می تواند طراحی منزل شما را کامل کند و جذابیت بیشتری به این محیط ببخشد. همچنین اگر میزهای ناهارخوری مستطیل شکل مدرن همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در دکوراسیون شما گنجانده

شود مشکل کمبود جا را نیز حل می کند. نکته مهم دیگر در استفاده از میزهای عسلی و میزهای دست ساز برای خانه های کوچک میزهای بیضی شکل است که فضای کمتری را اشغال می کنند و به دلیل انحنای سطح این وسایل به راحتی در فضاهای کوچک قابل استفاده هستند.

چیدمان میز ناهارخوری در سالن پذیرایی مربعی

چیدمان سالن پذیرایی مربعی اولین پیشنهاد ما برای استفاده بهینه از فضا برای افراد دارای خانه های مربع شکل، استفاده از مبل دو یا سه نفره در جلوی میز تلویزیون یا شومینه و قرار دادن مبل های تک نفره به صورت متقارن در دو طرف این است. در این نوع چیدمان، استفاده از صندلی های رنگ گرم می تواند طراحی منزل شما را کامل کند و جذابیت بیشتری به این محیط ببخشد. همچنین اگر میزهای ناهارخوری مستطیل شکل مدرن همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در دکوراسیون شما گنجانده شود مشکل کمبود جا را نیز حل می کند.نکته مهم دیگر در استفاده از میزهای عسلی و میزهای دست ساز برای خانه های کوچک میزهای بیضی شکل است که فضای کمتری را اشغال می کنند و به دلیل انحنای سطح این وسایل به راحتی در فضاهای کوچک قابل استفاده هستند. چیدمان سالن پذیرایی مربعی اولین پیشنهاد ما برای استفاده بهینه از فضا برای افراد دارای خانه های مربع شکل، استفاده از مبل دو یا سه نفره در جلوی میز تلویزیون یا شومینه و قرار دادن مبل های تک نفره به صورت متقارن در دو طرف این است. در این نوع چیدمان، استفاده از صندلی های رنگ گرم می تواند طراحی منزل شما را کامل کند و جذابیت بیشتری به این محیط ببخشد. همچنین اگر میزهای ناهارخوری مستطیل شکل مدرن همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در دکوراسیون شما گنجانده شود مشکل کمبود جا را نیز حل می کند. در این شکل از چیدمان با قرار دادن میز ناهارخوری در جهت چیدمان مبل می توان زیبایی زیادی ایجاد کرد و با استفاده از ویلچر فضای خانه را نامحدود کرد و از کوچکترین فضا به نحو مفیدی استفاده کرد.یکی دیگر از پیشنهادهای ما برای چیدمان سالن های مربع شکل استفاده از مبل های ال شکل در گوشه سالن پذیرایی و صندلی های قابل حمل است که در کنار هم می توانند محیطی ایده آل برای کل فضا ایجاد کنند.

سالن های مربعی شکل

همچنین استفاده از میز ناهارخوری گرد یکی از انتخاب های هوشمندانه برای این نوع سالن است. طرح ها و ایده های خلاقانه برای قرار دادن میز ناهار خوری در اتاق نشیمن طراحی میز ناهارخوری برای کسانی که در خانه های خیلی بزرگ زندگی نمی کنند همیشه یک فرآیند چالش برانگیز بوده است. میزهای ناهارخوری اغلب در آشپزخانه و اتاق نشیمن قرار دارند، زیرا فضای اضافی برای این کار وجود ندارد. با این حال، شرایط زندگی مدرن باعث شده است که اتاق های غذاخوری با اتاق نشیمن یا آشپزخانه در هم تنیده شوند. اکنون ما در حال طراحی فضای نشیمن راحت‌تر، سریع‌تر و روان‌تر هستیم و ناهارخوری‌های داخلی یکی از این فضاهای آرام و کاربردی است. با این حال، گاهی اوقات به سختی میز ناهارخوری را در ابعاد سالن قرار می دهیم و جریان زیبایی را مختل می کنیم. حتی اگر اتاق شما به اندازه کافی بزرگ باشد، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که میز ناهارخوری کجا و چگونه باید قرار گیرد، زیرا قسمت نشیمن و میز ناهارخوری دو قسمت کاربردی متفاوت هستند که نباید در هم تنیده شوند. البته این هم مهم است که به طور کلی مانع از دکوراسیون اتاقنشیمن نشوید. در این مقاله نکات و ایده های دکوراسیونی را گردآوری کرده ایم که طراحان داخلی برای الهام گرفتن از آنها استفاده می کنند.

میز ناهارخوری گرد

میز گرد همه چیز را تغییر می دهد اگر می خواهید فضای ناهارخوری زیبا، راحت و بدون درز را در یک فضای کوچک ایجاد کنید، توصیه می کنیم به جای مدل های مستطیلی از میزهای گرد استفاده کنید. میزهای گرد فضای کمتری را نسبت به طرح های گوشه ای اشغال می کنند زیرا قطر بیشتری دارند.

میز را در مقابل دیوار قرار دهید. از یک طرف میز مستطیلی خود پرش کنید و آن را مقابل دیوار قرار دهید. این باعث افزایش فضای خالی بین میز ناهار خوری و قسمت نشیمن می شود که به ارائه بصری کمک می کند. مدل میز کش دار مدل های میز که در هنگام غذا خوردن بزرگ می شوند. و در صورت عدم استفاده تا می شوند، راه حلی بسیار کاربردی به خصوص برای کسانی است که در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند. برجسته کردن میز با استالاکتیت ها نورپردازی میز ناهارخوری مهم ترین مؤلفه ایجاد فضایی زیبا و جادار است. نور عمومی در سالن یا روی دیوارها برای میز ناهار خوری کافی نیست.

برای جلوه بی عیب و نقص در اتاق غذاخوری باید از لوسترهای روی میز استفاده کرد. مرزها را با فرش تقسیم کنید یکی از راه‌های جلوگیری از ظاهر نامرتب با ایجاد مرز بین میز ناهارخوری و قسمت نشیمن، استفاده از کف‌پوش ساده‌تر است. در این خانه میز ناهارخوری ونشیمن بدون نیاز به دیوار با دیوارهایی از هم جدا شده اند. دکوراسیون دیوار بهترین راه برای تزیین فضای ناهارخوری استفاده از دیوارها است. در دیوارهای میز ناهارخوری می توانید از میزهایی استفاده کنید که نشان دهنده سبک شما باشد. تزیین آینه های بزرگ یا پارتیشن نیز باعث ایجاد عمق بصری به خصوص در سالن های کوچک می شود.

میز گرد بهترین دکوراسیون

پارتیشن های زیبا

ستفاده از درب های کشویی امروزه درب های کشویی یک پنل کاربردی است که برای جداسازی فضاها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب می توانید در مواقعی که نیاز به حفظ حریم خصوصی دارید از آن استفاده کنید. نکات پایانی میز و صندلی های بلند و همچنین میزهای گرد کوچک از نظر بصری اتاق شما را بزرگتر می کند. فاصله میز ناهارخوری با مبلمان یا نزدیکترین دیوار باید حدود ۳۵ اینچ باشد تا مشکلی برای حرکت نداشته باشید. برای تعریف فضاهای مجزا می توانید ارتفاع سقف یا کف را در سمت ناهارخوری تغییر دهید. برای فضاهای کوچک می توانید از مبلمان چند منظوره استفاده کنید. با کمی جستجو در اینترنت می توانید تزیینات و طرح های بسیار جذابی پیدا کنید و از آنها الهام بگیرید. توجه: قبلا مطالبی در مورد چیدمان خانه مربعی و چیدمان اتاق نشیمن مستطیلی منتشر کرده ایم. پیشنهاد می کنیم برای چیدمان موفق آن را بخوانید.

در این مقاله سعی کرده ایم تمامی موارد مورد نیاز برای تزئین خانه های پلان باز را با شما به اشتراک بگذاریم. با گشت و گذار در سایت های چیدمان در اینترنت می توانید ایده های زیادی را در این زمینه مشاهده کنید. امیدواریم این ایده ها الهام بخش فضای زندگی شما باشد. همیشه سعی کنید به احساسات درونی خود اعتماد کنید و ترتیبی را که دوست دارید برای خود انجام دهید. کدام یک از این طرح ها را می پسندید؟

دوست دارید از کدام یک از آنها برای طراحی خانه خود استفاده کنید؟ خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پارتیشن های زیبا

تقسیم‌کننده‌های مدرن و شیک از آنجایی که خانه‌های با پلان باز امروزه بسیار محبوب هستند، مدل‌های تقسیم‌کننده طراحی‌شده برای این مناطق نیز تطبیق پذیری زیادی پیدا کرده‌اند.

می توانید اسپیسرهایی را بیابید که برای هر سبکی مناسب هستند و برای هر اندازه ای با نماهای مختلف مناسب هستند. می توانید با کمک یک تقسیم کننده شیک یک مرز تزئینی بین فضای غذاخوری و اتاق نشیمن بکشید. لطفا توجه داشته باشید که چیدمان روی میز ناهارخوری شما تاثیر زیادی بر ظاهر اتاق نشیمن شما می گذارد. ظرافت هماهنگ با اتاق نشیمن را باید در میز ناهارخوری ادامه داد. پس خوب است هنگام استفاده از میز، برخی از لوازم تزئینی میز ناهارخوری را انتخاب نکنید.

میزهای چوبی

میزهای چوبی اگر می خواهید فضای ناهارخوری طبیعی و نفیس ایجاد کنید، بهتر است به جای میزهای پلاستیکی یا میزهای ناهار خوری پارچه ای دیگر، طرحهای چوبی را جایگزین کنید. میزهای عظیم المان های طراحی بسیار قدرتمندی هستند که می توانند دکوراسیون اتاق نشیمن شما را به طور کامل تغییر دهند. میز نیمکت دار یکی از طرح های بارز ست میز ناهارخوری در سال های اخیر استفاده از نیمکت است. با استفاده از نیمکت به جای صندلی در یکی از قسمت های بلند میزهای مستطیلی می توانید بافتی خلاقانه و مدرن ایجاد کنید.

میزهای چوبی

 

ثبت شده در سایت راز موفقیت طی شماره 867 توسط successpress و در روز شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۳:۰۱
© Copyright 2024 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 862
۲۰ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۵:۱۸

عربستان سعودی و ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارت ها و نمایندگی های خود توافق کردند؛

عربستان سعودی و ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارت ها و نمایندگی های خود توافق کردند

عربستان سعودی و ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک بین دو کشور و بازگشایی سفارت ها و نمایندگی های خود توافق کردند.؛

عربستان سعودی و ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک بین دو کشور و بازگشایی سفارت ها و نمایندگی های خود توافق کردند.

دو کشور همچنین برای فعال کردن توافقنامه همکاری امنیتی و گفتگو در مورد تقویت روابط دوجانبه تلاش خواهند کرد.

بر اساس بیانیه سه جانبه ایران، عربستان سعودی و چین، روابط ریاض و تهران از سر گرفته می شود و سفارت های دو کشور ظرف مدت حداکثر دو ماه بازگشایی خواهند شد.

در این بیانیه آمده است: «این توافق شامل تایید طرف‌های ذیی ربط بر حاکمیت یکدیگر و عدم مداخله در امور داخلی آن است».

دو کشور تلاش خواهند کرد تا توافقنامه همکاری امنیتی امضا شده در سال ۲۰۰۱ و همچنین توافقنامه دیگری که قبلا در زمینه تجارت و سرمایه گذاری امضا شده است را فعال کنند.

عربستان سعودی و ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارت ها و نمایندگی های خود توافق کردند

آیا ایران و عربستان سعودی از لبه پرتگاه به لبه سکونت رفته اند؟

روابط دو کشور در سال ۲۰۱۶ پس از حمله معترضان ایرانی به مقر دیپلماتیک سعودی در ایران و پس از اعدام نمر النمر روحانی شیعه سعودی توسط مقامات سعودی قطع شد.

و بر اساس آنچه خبرگزاری رسمی عربستان سعودی گزارش داده، قرار شد وزرای خارجه عربستان و ایران برای فعال‌سازی این موضوع، ترتیبات تبادل سفرا و راه‌های تقویت روابط دو کشور رایزنی کنند.

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، این توافق را “پیروزی برای گفتگو، پیروزی برای صلح و به ارمغان آوردن خبرهای خوب مهم در زمانی که جهان در آشوب است” توصیف کرد.

این توافق یک پیروزی دیپلماتیک برای چین در منطقه ای است که ژئوپلیتیک آن تحت سلطه ایالات متحده است.

این در حالی است که چین خواستار گفتگو در مورد جنگ در اوکراین است، در حالی که غرب متهم می‌کند که پکن در این زمینه به اندازه کافی عمل نکرده است.

وانگ گفت: “چین به عنوان یک میانجی با حسن نیت و قابل اعتماد، وظایف خود را به عنوان میزبان انجام داده است… پکن به ایفای نقش سازنده در برخورد با موضوعات داغ در جهان ادامه می دهد و مسئولیت خود را به عنوان یک

کشور بزرگ نشان می دهد.”

وانگ خاطرنشان کرد که جهان تنها مسئله اوکراین نیست.

در ایالات متحده، سخنگوی امنیت ملی در کاخ سفید گفت که واشنگتن نگران گزارش های مربوط به این توافق است، اگرچه از هرگونه تلاش برای پایان دادن به جنگ در یمن و کاهش تنش ها در خاورمیانه استقبال می کند.

یک مقام ارشد امنیتی ایران گفت که این توافق از حمایت علی خامنه‌ای رهبر ایران برخوردار بوده است.

این مقام مسئول به رویترز گفت: به همین دلیل شمخانی به عنوان نماینده ولی فقیه به چین سفر کرد و این نهاد می خواست نشان دهد که مقام معظم رهبری در ایران از این تصمیم حمایت می کنند.

ریاض به دلیل نزدیکی سنتی خود در روابط با ایالات متحده، که روابط پرتنشی با ایران و چین دارد، شناخته می شود.

آیا ایران و عربستان سعودی از لبه پرتگاه به لبه سکونت رفته اند؟

متن این بیانیه‌ی سه‌جانبه به شرح زیر است:

در پاسخ به ابتکار جناب آقای شی جین‌پینگ رئیس جمهوری چین در حمایت از گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی، بر اساس اصل حسن هم‌جواری و با توجه به توافق ایشان سران

دو کشور در میزبانی و حمایت از انجام گفتگو بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی و همچنین تمایل دو کشور به حل و فصل اختلافات از طریق گفتگو و دیپلماسی بر اساس پیوندهای برادرانه و با تاکید بر

پای‌بندی دو کشور به اصول و اهداف منشور سازمان ملل متحد و منشور سازمان همکاری اسلامی و اصول و رویه‌های بین‌المللی، هیأت‌های جمهوری اسلامی ایران به ریاست امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم

رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی و پادشاهی عربستان سعودی به ریاست دکتر مساعد بن محمد العیبان وزیر مشاور و عضو شورای وزیران و مشاور امنیت ملی از تاریخ ۱۵ تا ۱۹ اسفندماه ۱۴۰۱ خورشیدی برابر با ۶ تا ۱۰

مارس ۲۰۲۳ میلادی در پکن با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی با سپاس و قدردانی از جمهوری عراق و سلطنت عمان به خاطر میزبانی گفتگوهای انجام شده بین دو طرف در سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ خورشیدی (۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ میلادی) از

رهبری و دولت جمهوری خلق چین برای میزبانی و حمایت از گفتگوهای انجام شده در این کشور و تلاش برای به ثمر نشستن آن تشکر کردند.

در نتیجه‌ی گفتگوهای انجام شده، جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی توافق کردند ظرف حداکثر دو ماه، روابط دیپلماتیک خود را از سر گرفته و سفارت‌خانه‌ها و نمایندگی‌ها را بازگشایی کنند.

وزرای امور خارجه دو کشور جهت اجرای این تصمیم و انجام تمهیدات لازم برای تبادل سفرا با یکدیگر ملاقات می‌نمایند.

دو کشور با تاکید بر احترام به حاکمیت و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر در زمینه اجرای موافقت‌نامه همکاری‌های امنیتی امضا شده در تاریخ ۱۳۸۰.۱.۲۸خورشیدی برابر با ۲۰۰۱.۴.۱۷ میلادی و نیز موافقت‌ نامه عمومی

همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی، سرمایه‌گذاری، فنی، علمی، فرهنگی، ورزشی و جوانان، امضا شده در تاریخ ۱۳۷۷.۳.۶ خورشیدی برابر با ۱۹۹۸.۵.۲۷ میلادی توافق کردند.

ثبت شده در سایت راز موفقیت طی شماره 862 توسط successpress و در روز شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۸:۲۶
© Copyright 2024 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 855
۱۶ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۶:۰۰

عراق واردات مشروبات الکلی را ممنوع کرد؛

جنجال در عراق در مورد قانون ممنوعیت واردات مشروبات الکلی

لازم الاجرا شدن قانون ممنوعیت واردات مشروبات الکلی در عراق، جنجال گسترده ای را در رسانه های اجتماعی به راه انداخت، در میان ترس از اینکه این تصمیم آزادی ها را محدود کند.؛

براساس اعلام اداره کل گمرک عراقف واردات مشروبات الکی به این کشور ممنوع خواهد شد.

به نقل از القدس العربی، براساس بیانیه اداره کل گمرک عراق، بخشنامه ای به تمام مناطق و مراکز گمرکی برای جلوگیری از ورود انواع مشروبات الکلی صادر شد.

ماده ۱۴ قانون درآمد شهرداری ها ضمن تصریح بر ممنوعیت واردات، ساخت و فروش انواع مشروبات الکلی، برای افراد خاطی، پرداخت جریمه نقدی از ۱۰ تا ۲۵ میلیون دینار عراقی را تعیین شده است.

مقامات عراقی در حالی دستور ممنوعیت واردات انواع مشروبات الکلی را صادر کردند که نمایندگان مسیحی در پارلمان این تصمیم را در منافات با «آزادی فردی و مبانی قانون اساسی عراق» دانستند.

ممنوع شدن مشروبات الکی در عراق

عراق واردات مشروبات الکلی را ممنوع کرد

لازم الاجرا شدن قانون ممنوعیت واردات مشروبات الکلی در عراق، جنجال گسترده ای را در رسانه های اجتماعی به راه انداخت، در میان ترس از اینکه این تصمیم آزادی ها را محدود کند.

روز شنبه، مقامات گمرک عراق در اجرای یک قانون بحث برانگیز، واردات مشروبات الکلی را ممنوع کردند.

در بیانیه ای که در فیس بوک منتشر شد، مقام گمرک اعلام کرد که به “تمام مناطق و مراکز گمرکی دستور داده است تا از ورود انواع مشروبات الکلی جلوگیری کنند.”

این مرجع با اشاره به ماده ۱۴ این قانون که در ۳۰ بهمن ماه در روزنامه رسمی منتشر شد، گفت که بخشنامه آن «بر اساس قانون واردات شهرداری آمده است» و تصریح می کند که «واردات، ساخت و فروش مشروبات الکلی

ممنوع است». انواع نوشیدنی ها.»

این قانون برای متخلفان جریمه ای بین ۱۰ تا ۲۵ میلیون دینار عراقی (بین ۷ هزار تا ۱۹ هزار دلار) در نظر گرفته است.

واکنش ها به تصمیم ممنوعیت مشروبات الکلی در رسانه های اجتماعی در عراق متفاوت بود.

مشروبات الکی در عراق ممنوع اعلام شده است

ناظران تصمیماتی را محکوم کردند که آزادی ها را محدود می کند و “جامعه را گروگان نیروهای مذهبی می کند که افسار حکومت را در کشور کنترل می کنند.”

بسیاری بر این باورند که ممنوعیت واردات این نوشیدنی ها “مخالف حقوق بشر” است و “به خودداری مردم از مصرف آنها منجر نمی شود… بلکه تنها باعث محروم شدن کشور از یک منبع درآمد قوی و تشویق به قاچاق آن می شود.”

برخی معتقد بودند که این ممنوعیت «ظن فساد در محدود کردن واردات به یک نفر است که بازار مشروبات الکلی را کنترل خواهد کرد».

برخی دیگر ابراز نگرانی کردند که تصویب قوانینی مانند ممنوعیت ورود مشروبات الکلی و پیش نویس قانون رسانه و ارتباطات، «دریچه ای برای ورود عراق به کمیسیون های ترویج فضیلت و پیشگیری از منکر، پلیس اخلاق» باشد. 

همچنین مزاحم الحویت، سخنگوی طوایف عرب در مناطق مورد مناقشه، «جلوگیری از ورود مشروبات الکلی به عراق را جنایت علیه ادیان و مؤلفه ها دانسته و طبق قوانین بین المللی پاسخگو است».

برخی نگران بودند که این ممنوعیت به گسترش مواد مخدر منجر شود.

از سوی دیگر، برخی دیگر معتقد بودند که قانون جدید مناسب است زیرا «اسلام دین دولت است» و «در قرآن کریم نهی شده است» و «تلاش هرکسی که در صدد وضع قانون برآمده است» ستوده است. نوشیدن، فروش و گردش

مشروبات الکلی را ممنوع کنید.»

ثبت شده در سایت راز موفقیت طی شماره 855 توسط successpress و در روز سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۰۰:۰۶
© Copyright 2024 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 850
۱۶ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۵:۳۹

زلزله چگونه می تواند چشم انداز سیاسی دو کشور را تغییر دهد؟؛

زلزله چگونه می تواند چشم انداز سیاسی دو کشور را تغییر دهد؟

شکست در برخورد با زلزله، سرنوشت سیاسی اردوغان را به خطر می اندازد؟|رابطه ترکیه و سوریه و سرنوشت مخالفان سوری؛

زلزله ترکیه و سوریه

زلزله در ترکیه و سوریه بدون عواقب در سطح سیاسی ترکیه و سوریه سپری نشد.

با اعلام پایان عملیات امداد و نجات در اکثر نقاط، تلفات زمین لرزه در دو کشور از مرز ۵۰ هزار نفر گذشت و ترکیه با دو زلزله دیگر و صدها پس لرزه ویرانگر مواجه شد.

آیا پس لرزه های زلزله به انتخابات ترکیه می رسد

این زمین لرزه نزدیک به ۱۰۰ روز قبل از تاریخ انتخابات ترکیه را لرزاند و چالش جدیدی را برای اردوغان که به دنبال یک دوره جدید ریاست جمهوری است، ایجاد کرد.

ناظران بر این باورند که پیامدهای زلزله ممکن است آینده سیاسی او را تهدید کند، به‌علاوه صدمات مادی و چالش‌های بازسازی و تبدیل میلیون‌ها نفر در ترکیه به آوارگان بی‌خانمان و همچنین صدای اعتراض به تاخیر در ورود حضور

تیم های امداد و نجات و اورژانس در برخی مناطق، همه نشان از چالش های پیش روی رئیس جمهور ترکیه در مبارزات انتخاباتی اش بود.

آیا پس لرزه های زلزله به انتخابات ترکیه می رسد؟

شکست در برخورد با زلزله، سرنوشت سیاسی اردوغان را به خطر می اندازد

مری دیجوسکی در ایندیپندنت نوشت که برخی از بلایا مجموعه ای از تغییرات را تحریک می کنند، که ممکن است مدت زیادی طول کشیده باشد، یا شاید اگر فاجعه ای وجود نداشت، اصلاً رخ نمی داد.

این نویسنده گفت که یکی از تغییرناپذیرترین چیزها مربوط به خود اردوغان است و آینده ای نزدیک برای ترکیه چه خواهد بود.

جفسکی ادامه داد: دشوارترین سوال میزان تأثیر احتمالی زلزله بر جاه‌طلبی‌های اردوغان و تلاش او برای میانجی‌گری منطقه‌ای است.

همچنین نویسنده متعجب بیان می کند: «آیا توجه او به فاجعه و عواقب محلی و دوجانبه آن برای مثال در سوریه معطوف خواهد شد و آیا تمام زمان و تلاش لازم را به آن اختصاص خواهد داد که توجه او را از پروژه‌های دیگر، به‌ویژه

ابتکارات دیپلماتیک منحرف کند. به خصوص که او امروز در جنوب شرقی کشورش با وضعیت اضطراری مواجه است.» و یک کارزار انتخاباتی سخت.»

نویسنده همچنین به حساسیت مناطق آسیب دیده در ترکیه که اکثریت آن کردها هستند و مناطق تحت کنترل مخالفان سوری در شمال سوریه که آینده سیاسی اردوغان را تحت تأثیر قرار می دهد از یک سو و سرنوشت روابط با

رئیس جمهور سوریه اشاره می کند.

از سوی دیگر هنری رولینز، کارشناس شورای روابط خارجی (یک اندیشکده مستقل آمریکایی)، معتقد است که زمین لرزه “ممکن است سیاست را در ترکیه و سوریه تغییر دهد. روسای جمهور ترکیه و سوریه ممکن است در فاجعه

ای که ده ها هزار کشته بر جای گذاشت، متوجه شوند. فرصتی برای گسترش حکومت خود».

وی با این حال تاکید کرد: زلزله محاسبات رای دهندگان را به شدت بر هم خواهد زد و اردوغان علیرغم مهارت های سیاسی خود با سونامی خشم مواجه خواهد شد.

چه چیزی ترکیه را در برابر زلزله های شدید آسیب پذیر می کند

باسیل حفار، مدیر مرکز مطالعات و مشاوره ادراک در ترکیه، در تماس با بی‌بی‌سی نیوز عربی، می‌گوید که برای پیش‌بینی اثرات سیاسی زلزله ترکیه خیلی زود است. با این حال، او معتقد است که اگر انتخابات در زمان مقرر و بدون

تاخیر برگزار شود، ممکن است شانس موفقیت اردوغان در انتخابات افزایش یابد.

حفار تأکید می‌کند که «ترک‌ها به طور کلی در چنین شرایطی تمایلی به ریسک کردن و رفتن به سمت یک تغییر همه‌جانبه و ریشه‌ای در سطح ریاست‌جمهوری و ساختار دولتی که سال‌هاست بر آن حاکم است، نیستند».

وی افزود: دلیل درخواست مخالفان برای به تعویق انداختن انتخابات به همین دلیل است و خاطرنشان کرد که اپوزیسیون هنوز کاندیدایی ندارد و نامزد رقیب در این شرایط نمی تواند خود و برنامه انتخاباتی را معرفی کند.

حفار گفت که “انتخابات پارلمانی نیز در راه است” و “نظرسنجی هایی وجود داشت که نشان دهنده پیشرفت حزب عدالت و توسعه است.” با این حال، نتایج انتخابات پیش از برگزاری، بر اساس عملکرد مخالفان و دولت، به ویژه

عملکرد نمایندگان حزب حاکم در مناطق آسیب دیده مشخص خواهد شد.

حفار معتقد است که عملکرد حزب حاکم “تا حدودی برای ترک ها راضی کننده بود و اعضای آن در صحنه پس از زلزله حضور داشتند. اما مخالفان هنوز حرف خود را نگفته اند.”

مدیر مرکز “ادراک” تاکید می کند که “به تعویق انداختن انتخابات به معنای تسلیم شدن در برابر بحران است. تصویری که دولت و حزب حاکم سعی در ایجاد آن دارند این است که ترکیه قوی است و توانایی مقابله با بحران و

پیامدهای آن را دارد.”

حفار در مورد میزان آمادگی مناطق برای رای دادن در انتخابات می گوید که مناطق در سطح لجستیکی آماده هستند. دولت قبلاً شروع به ثبت نام مهاجران و ایجاد وضعیت موقت برای آنها کرده است تا آنها بتوانند به طور عادی از

حقوق خود مانند اقامت، تحصیل و رای دادن استفاده کنند.

رابطه ترکیه و سوریه و سرنوشت مخالفان سوری

هنری رولینز از شورای روابط خارجی می گوید ترکیه که در همان خطوط گسل زمین شناسی سوریه قرار دارد، دشمن اصلی دمشق در همان منطقه زلزله زده است. با این حال، به گفته رولینز، ترکیه اخیراً برای بهبود روابط خود با

سوریه مانور داده است. یک فاجعه معمولی می تواند بهانه ای برای تسریع این روند باشد.

اما چیدمان روابط اردوغان و اسد چه تأثیری بر سرنوشت اپوزیسیون سوری که از نظر سیاسی مورد حمایت ترکیه هستند، خواهد داشت؟

اسد: نزدیکی با آنکارا باید به اشغال ترکیه در بخش هایی از سوریه پایان دهد.

باسیل حفار می‌گوید که در میان مردم مناطق شمال سوریه، جایی که جناح‌های مخالف کنترل می‌کنند، نگرانی وجود دارد، «و این طبیعی است به دلیل نگرانی کلی درباره همه چیز به دلیل جنگ.» اما در سطح جناح‌ها، حفار

نشان می دهد که به رهبری ترکیه اعتماد وجود دارد.

حفار ادامه می دهد که رژیم سوریه به دو دلیل تمایلی به گشایش در برابر ترکیه ندارد:

اولین مورد ترس از پذیرش عمل انجام شده یا دائمی شدن موقتی آن است. این بدان معناست که مناطقی برای مخالفان وجود دارد و رژیم همه سرزمین ها را کنترل نمی کند.

دوم، به گفته حفار، این است که هماهنگی امنیتی با ترکیه به معنای هماهنگی علیه طرف مقابل یا به اصطلاح اداره خودمختار است. وی افزود: «علیرغم تمایل رژیم برای بازپس‌گیری سرزمین‌های تحت کنترل نیروهای SDF

(نیروهای دموکراتیک سوریه)، از وارد شدن به درگیری با آمریکا که از آنها حمایت می‌کند، می‌ترسد. بنابراین، رابطه با ترکیه همچنان پرونده پیچیده‌ای است. رژیم در سوریه.”

حفر گفت: رژیم در شرایط بهبودی به سر می برد که در بازدید از مناطق آسیب دیده نتوانست خنده خود را پنهان کند و زلزله اهرمی برای برقراری ارتباط با آن بود.

رسانه های ترکیه گفته اند: بیش از ۱۸۰۰۰ پناهجوی سوری به خانه های خود بازگشته اند.

زلزله ارتباط اعراب با سوریه را بازگرداند

زلزله ارتباط اعراب با سوریه را بازگرداند

از سوی دیگر، در سوریه، پس از وقفه ای که بیش از یک دهه به طول انجامید، زلزله منجر به باز شدن کانال های دیپلماتیک با دولت در سوریه شد.

سرعت وقایع و شاخص ها شتاب گرفت که به نظر می رسید به نفع رئیس جمهور سوریه است.بشار اسد برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ از سوی پادشاهان اردن و بحرین و رئیس جمهور مصر تماس های تلفنی دریافت کرد.

این تماس ها با سفر وزیر خارجه امارات همراه بود و کشورش رهبری کمپین کمک رسانی به سوریه را اعلام کرد. ایمن صفدی، وزیر امور خارجه اردن، در اولین دیدار از نوع خود از زمان بروز اختلاف بین دو همسایه، برای دیدار با اسد

به دمشق آمد.

پس از آن، عربستان از ارسال کمک به سوریه خبر داد و یک هواپیمای سعودی مملو از کمک برای اولین بار پس از بیش از یک دهه در حلب فرود آمد.

سایر هیئت های رسمی نیز در سفرهای بی سابقه ای از کویت و لبنان به دمشق رفتند.

هیچ خبری از ارتباط رسمی قطر و مقامات رسمی در سوریه منتشر نشده است، اما دوحه از ارسال کمک به ترکیه و سوریه خبر داده است.

مهمتر از همه، اخباری در مورد سفر آتی فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر امور خارجه عربستان سعودی به دمشق به خبرگزاری ها درز کرد که وزیر مربوطه در کنفرانس مونیخ از اظهار نظر در مورد آن خودداری کرد، اما وی افزود:

وضعیت سوریه نیازمند رویکرد جدیدی است.

از سوی دیگر، رسانه های رسمی سوریه بر کمک های کشورهای عربی و حرکت های دیپلماتیک به سمت دولت و اسد متمرکز شدند.

دمشق بر محدود کردن برخورد با این کشور از نظر کمک به مناطق آسیب دیده اصرار داشت و دولت موافقت خود را با تسهیل ارسال کمک به همه مناطق، از جمله مناطقی که خارج از کنترلش است، اعلام کرد.

ثبت شده در سایت راز موفقیت طی شماره 850 توسط successpress و در روز سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۹:۳۹
© Copyright 2024 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 845
۱۵ / ۱۲ / ۱۴۰۱ - ۵:۳۷

۷‌ نکته کلیدی برای خرید گوشی آیفون دست دو؛

۷‌ نکته کلیدی برای خرید گوشی آیفون دست دو

در خرید گوشی آیفون دست دوم، نکاتی را باید مدنظر داشت برای بررسی گوشی از نظر سخت‌افزاری، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:؛

در خرید گوشی آیفون دست دوم، نکاتی را باید مدنظر داشت که می‌توان به ۷ نکته کلیدی زیر اشاره کرد:

۱-گوشی را از نظر سخت‌افزاری چک کنید

برای بررسی گوشی از نظر سخت‌افزاری، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

صفحه نمایش: بررسی کنید که آیا صفحه نمایش گوشی خط و خش دارد یا نه. همچنین روشنایی و رنگ‌های آن را بررسی کنید.

باتری: باتری گوشی باید در وضعیت خوبی باشد. برای بررسی این موضوع، می‌توانید از برنامه‌هایی مانند Battery Life یا iBackupBot استفاده کنید. این برنامه‌ها می‌توانند به شما اطلاعاتی درباره عمر باتری گوشی، وضعیت شارژ و سایر جزئیات مربوط به باتری را نشان دهند.

دوربین: تمامی دوربین‌های گوشی را بررسی کنید و بررسی کنید که آیا در حالت عادی کار می‌کنند یا نه. همچنین، باید تصاویری با کیفیت برای بررسی کیفیت دوربین گرفته شود.

صدا: بررسی کنید که آیا بلندگو و میکروفون گوشی در حالت عادی کار می‌کنند یا نه. برای بررسی این موضوع، می‌توانید با استفاده از برنامه‌هایی مانند Voice Memo، تستی صوتی انجام دهید.

شارژر و پورت شارژ: بررسی کنید که آیا شارژر و پورت شارژ گوشی در حالت عادی کار می‌کنند یا نه. شارژر را به گوشی وصل کرده و بررسی کنید که آیا شارژر به درستی کار می‌کند یا نه.

دکمه‌ها و لرزش: بررسی کنید که دکمه‌های گوشی در حالت عادی کار می‌کنند یا نه.

خرید آیفون دست دوم

۲-سلامت باطری گوشی آیفون دست دوم بسیار مهم است

بله، سلامت باتری گوشی آیفون دست دوم بسیار مهم است. باتری گوشی آیفون به مرور زمان کاهش ظرفیت می‌یابد و باطری دست دوم ممکن است قدیمی و کمیت ظرفیت آن کمتر از حد مطلوب باشد. این موضوع می‌تواند منجر به افزایش تعداد شارژهای مورد نیاز و کاهش عمر کلی گوشی شود. همچنین، در صورتی که باتری دست دوم گوشی در وضعیت بسیار خراب باشد، ممکن است در اوقاتی که باید از گوشی استفاده کنید، سریعا به پایین برود و شما را در مسابقه با زمان گیرد.

بنابراین، در صورتی که قصد خرید گوشی آیفون دست دوم دارید، بهتر است که ابتدا وضعیت باتری آن را بررسی کرده و مطمئن شوید که باتری در وضعیت خوبی قرار دارد. برای این منظور می‌توانید از برنامه‌هایی مانند Battery Life یا iBackupBot استفاده کنید که به شما اطلاعاتی درباره عمر باتری گوشی، وضعیت شارژ و سایر جزئیات مربوط به باتری را نشان می‌دهند. همچنین، در صورت نیاز می‌توانید باتری گوشی را با باتری جدید و یا اصلاح شده تعویض کنید.

۳-آب‌خوردگی گوشی آیفون دست دوم بررسی شود

بله، بررسی آب‌خوردگی گوشی آیفون دست دوم بسیار مهم است. گوشی‌های آیفون برای مقاومت در برابر آب، باید دارای یک پوشش ضدآب باشند، اما در صورتی که گوشی دست دوم باشد، ممکن است پوشش ضدآب آن قطع شده یا تعمیر شده باشد. اگر گوشی آب خورده باشد، احتمالاً در برابر خرابی‌های سخت افزاری و نرم افزاری بیشتر از یک گوشی آیفون خشک و بدون مشکل است.

برای بررسی آب‌خوردگی گوشی آیفون دست دوم، می‌توانید به دقت بدنه گوشی و نشانه‌هایی از آب‌خوردگی مثل خشک نکردن قاب یا نشانه‌های رطوبت و خوردگی در جای‌های داخلی گوشی دقت کنید. همچنین می‌توانید از دستگاه‌هایی مانند دستگاه تشخیص آب یا دستگاه بازشناسی رطوبت استفاده کنید تا بررسی کنید که گوشی آب خورده است یا خیر.

در کل، بهتر است گوشی آیفون دست دومی را که شک دارید آب خورده است، خریداری نکنید، مگر اینکه بدانید کاملاً مشکلات احتمالی آن را برطرف کرده‌اید. چرا که خرید یک گوشی آب خورده ممکن است با خطر بالایی همراه باشد و همیشه بهتر است از خرید گوشی‌هایی که به طور قطعی در برابر آب مقاوم هستند، ترجیح دهید.

۴-از سرویس checkcoverage اپل کمک بگیرید

سرویس checkcoverage اپل یک ابزار آنلاین است که به شما این امکان را می‌دهد تا وضعیت تضمینی گوشی آیفون خود را بررسی کنید. با استفاده از این سرویس، می‌توانید مطمئن شوید که آیا گوشی شما در زمان خرید، هنوز در دوره تضمین اپل بوده یا خیر.

برای استفاده از سرویس checkcoverage اپل، به سایت زیر مراجعه کنید:
https://checkcoverage.apple.com

سپس شماره سریال گوشی آیفون خود را وارد کنید. شماره سریال گوشی آیفون در قسمت تنظیمات گوشی، در بخش “درباره دستگاه” یا همچنین در بخش “تنظیمات”، “عمومی”، “درباره گوشی” قابل دسترس است.

بعد از وارد کردن شماره سریال، این سرویس به شما اطلاعاتی مانند تاریخ شروع و پایان دوره تضمین، وضعیت گارانتی، مدل گوشی و سطح خدمات موجود را نمایش می‌دهد.

استفاده از این سرویس می‌تواند به شما در خرید گوشی آیفون دست دوم کمک کند تا مطمئن شوید که گوشیی که قصد خریداری آن را دارید، در دوره تضمین اپل بوده و در صورت نیاز، می‌توانید از خدمات پشتیبانی اپل استفاده کنید.

۵-از طریق سامانه همتا فعال‌سازی و رجیستری را انجام دهید

سامانه همتا یک سامانه آنلاین است که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران ایجاد شده است و امکان فعال‌سازی و رجیستری گوشی‌های همراه از جمله گوشی‌های آیفون را فراهم می‌کند. این سامانه به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات مربوط به گوشی خود را در سامانه ثبت کنید و با اتصال به شبکه‌ی اپراتور، گوشی خود را فعال کنید.

برای استفاده از سامانه همتا در فعال‌سازی و رجیستری گوشی آیفون دست دوم خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا به سایت سامانه همتا به آدرس https://hmti.ir/ مراجعه کنید.
بر روی گزینه “فعال‌سازی سیم‌کارت” کلیک کنید.
ابتدا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.
سپس کد ملی خود را وارد کنید.
پس از تایید شماره تلفن همراه و کد ملی، به صفحه‌ی فعال‌سازی هدایت خواهید شد.
در این مرحله، شماره سریال گوشی آیفون خود را وارد کنید و دکمه “ثبت شماره سریال” را کلیک کنید.
سامانه همتا اطلاعات گوشی شما را به صورت خودکار دریافت خواهد کرد و با اتصال به شبکه‌ی اپراتور، گوشی شما را فعال خواهد کرد.
استفاده از سامانه همتا می‌تواند به شما در فعال‌سازی و رجیستری گوشی آیفون دست دوم کمک کند و در صورت نیاز به پشتیبانی، می‌توانید با اپراتور تماس بگیرید.

راهنمای خرید آیفون دست دوم

۶-اپل آی‌دی مالک قبلی روی گوشی فعال نباشد

در خرید گوشی آیفون دست دوم بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که اپل آی‌دی (Apple ID) مالک قبلی روی گوشی فعال نیست، زیرا اپل آی‌دی مالک قبلی می‌تواند مشکلاتی را برای شما ایجاد کند، مانند عدم امکان دسترسی به برخی از اپلیکیشن‌ها یا خدمات اپل، محدودیت در برخی از عملیات گوشی و یا حتی امنیت شخصی شما را تهدید کند.

برای اطمینان از اینکه اپل آی‌دی مالک قبلی روی گوشی آیفون دست دوم فعال نیست، می‌توانید به مراحل زیر عمل کنید:

گوشی آیفون را روشن کنید و به صفحه‌ی اصلی رفته و تنظیمات را باز کنید.
در تنظیمات به بخش “آی‌کلود” (iCloud) بروید.
اگر قسمت “آی‌کلود” خاموش است و نام کاربری یا رمز عبوری در آن وارد نشده است، یعنی اپل آی‌دی مالک قبلی روی گوشی غیرفعال است.
اگر در قسمت “آی‌کلود” نام کاربری و رمز عبور مالک قبلی وارد شده است، یعنی اپل آی‌دی مالک قبلی هنوز روی گوشی فعال است و باید آن را غیرفعال کنید.
در صورتی که اپل آی‌دی مالک قبلی روی گوشی فعال است و شما به آن دسترسی ندارید، بهتر است با مالک قبلی تماس بگیرید و از او بخواهید تا اپل آی‌دی خود را از روی گوشی آیفون حذف کند.
به طور کلی، برای خرید گوشی آیفون دست دوم، از خرید از فروشنده‌های قابل اعتماد کمک بگیرید.

ثبت شده در سایت راز موفقیت طی شماره 845 توسط successpress و در روز دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۷:۰۳
© Copyright 2024 https://successpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر